Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

18°

Zítra

25°

Svátek má

Dodržování uzávěry v okrese Trutnov je zatím bez větších komplikací

12. 2. 2021

Dodržování uzávěry v okrese Trutnov je zatím bez větších komplikací 0 snímků
Dodržování uzávěry v okrese Trutnov zatím bez vážnějších problémů. Ráno policie obsadila všech 36 kontrolních stanovišť na vstupech na Trutnovsko, kontroly dělá namátkově, a to i uvnitř okresu. Na sedmi stanovištích, tzv. check-pointech, na nejfrekventovanějších silnicích vedoucích do okresu Trutnov, mají policisté v mobilních buňkách i zázemí spojené s administrativou a technickou podporou. ČTK to dnes dopoledne řekla mluvčí krajské policie Magdaléna Vlčková.

Od dnešní půlnoci platí v okrese Trutnov kvůli šíření covidu-19 omezení pohybu, policie dohlíží na dodržování uzávěry. Lidé, kteří tam bydlí, nemohou až na výjimky region opustit, ostatní do něj přijet. Omezení pohybu platí ode dneška také v okresech Cheb, Sokolov v Karlovarském kraji. Jde o okresy, kde se nákaza šíří nejrychleji.

„Jedeme v režimu namátkovosti. Z kontrolního stanoviště na Kuksu bylo zkontrolováno 20 osobních vozidel a zhruba 45 kamionů, bylo to bez vážnějších komplikací. Provoz v noci nebyl velký,“ řekla dnes ČTK Vlčková.

Policisté dohlížejí na dodržování uzávěry na hranici okresu Trutnov na vybraných silnicích na 36 kontrolních místech. Na sedmi stanovištích tzv. check-pointech umístěných na nejfrekventovanějších komunikacích vedoucích do okresu Trutnov, mají policisté v mobilních buňkách i zázemí spojené s administrativou a technickou podporou. Jedno z nich postavili i na výjezdu z Vrchlabí směrem na Valteřice (viz. fotogalerie).

Na Trutnovsku dohlédne na dodržování opatření v průběhu 24 hodin 280 policistů. "Budou sloužit ve dvanáctihodinových službách. Abychom zabezpečili kontrolní činnosti na všech stanovištích a zároveň zajistili akceschopnost a bezpečnost v kraji, posílí náš kraj dočasně 160 policistů z jiných krajů," sdělil ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje Petr Petřík.

Policie ze sousedního Pardubického kraje poskytla hradeckým kolegům pro výpomoc na uzavřeném Trutnovsku 18 policistů s technikou, uvedla mluvčí policie v Pardubickém kraji Markéta Janovská.

Kontroly jsou namátkové. Policie by měla kontrolovat dodržování opatření nejen na hranici okresu, ale i na vlakových a autobusových nádražích nebo v horských střediscích, zda jsou tam lidé oprávněně. Do okresu Trutnov zasahují Krkonoše. Namátkové kontroly budou i v prostředcích veřejné hromadné dopravy.

Boudařka z východních Krkonoš Hana Konkolská považuje opatření za nesmyslné. „Jestli si myslí, že když něco zavřou, tak se to tím vyřeší, je to nesmysl. Covida jsem měla já i celá rodina, koronavirus nepodceňuji. Myslím si, že když jsou lidé k sobě ohleduplní, dodržují pravidla, neriskují, jde to zvládnout,“ sdělila Konkolská. Podle ní jen zpřísňovat opatření proti koronaviru není řešením, poškozuje to ekonomiku i vztahy ve společnosti. „Chybí koncepce. Je to čím dál tím horší, lidi to jen nutí lhát a na sebe bonzovat,“ dodala.

ČTK
Foto: Jiří Štefek