Neděle

16. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Hejtman Červíček: Hermetické uzavření Trutnovska není ve hře

10. 2. 2021

page.Name
Hermetické uzavření okresu Trutnov, případně jiného regionu v Královéhradeckém kraji, není ve hře. Nákaza se šíří v podobné intenzitě dlouho, takže by to nic v současnosti neřešilo, řekl dnes ČTK hejtman Martin Červíček (ODS). V kraji se nákaza koronaviru nadále nejrychleji šíří v okrese Trutnov. Na Trutnovsku za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100.000 obyvatel zhruba 1087 případů.

"Uzavření Trutnovska či jiného okresu v kraji by v tuto chvíli nemělo smysl. Nákaza se v podobné intenzitě šíří v kraji delší dobu," řekl ČTK Červíček.

Předpokládá, že případné "dostatečně odůvodněné návrhy" opatření se zaměří na preventivní omezení mobility lidí a nebudou se dotýkat veřejnosti, která v dotčených oblastech bydlí, žije a pracuje. "Rád bych věřil tomu, že jakmile vláda rozhodne o jakémkoliv opatření v našem kraji, budu o všem dostatečně včas informován," uvedl odpoledne pro ČTK Červíček.

Dnes kritizoval způsob informování státu o šíření nakažlivější, takzvané britské mutace koronaviru v kraji. Státní zdravotní ústav (SZÚ) dnes na webu uvedl "bez bližšího vysvětlení", že na Trutnovsku byla na začátku ledna britská varianta koronaviru ve více než 60 procentech zkoumaných vzorků, na Náchodsku v 45 procentech.

 čtěte také: Jsme pod enormním tlakem, hlásí záchranka


Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) dnes oznámil, že vláda bude ve čtvrtek jednat o cílených opatřeních proti šíření koronaviru v Královéhradeckém a Karlovarském kraji. Oba regiony jsou nyní epidemií nejvíce postiženy. Podle Hamáčka, který je zároveň předsedou Ústředního krizového štábu, se uzavření nějaké části země nechystá.

"O případných dalších opatření rozhodne vláda. Královéhradecký kraj je nyní informován o probíhajícím vyhodnocování současné situace na ministerstvu zdravotnictví. Nikdy ale nebylo na stole, nebo jsem alespoň v tomto smyslu já jako hejtman kraje o tom nebyl informován, hermetické uzavření jakéhokoliv místa v našem kraji," uvedl odpoledne pro ČTK hejtman.

V Královéhradeckém kraji jsou velké problémy s lůžkovou kapacitou nemocnic a pacienti odtud musí být převáženi do jiných regionů.

 čtěte také: V okrese byla britská mutace koronaviru


ČTK
Foto: Miloš Šálek