Sobota

15. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Každý čtvrtek zajede do Libče a Voletin mobilní pošta

17. 2. 2021

Každý čtvrtek zajede do Libče a Voletin mobilní pošta 0 snímků
Jednou týdně bude do Libče a Voletin zajíždět mobilní pobočka České pošty. Poprvé se do dvou integrovaných obcí Trutnova dostane už zítra. Pomoci má hlavně lidem, kteří v době nepříznivé pandemické situace nechtějí s balíky, doporučenými dopisy či složenkami cestovat do centra města.

Se speciálně upravenou dodávkou přijede poštovní úřednice. V zadní části vozu má přepážku s veškerým vybavením včetně trezoru. Vůz je díky tomu plnohodnotnou náhradou za kamennou pobočku. Nabídne poštovní produkty a jejich podání či vydání, finanční produkty (příjem a výplata), ceniny a zboží, a také ostatní poštovní služby.

„Jde o službu našim občanům, kteří by kvůli poštovním službám museli zajíždět do centra města, což v současné pandemické situaci například seniorům nedoporučujeme,“ uvedl trutnovský místostarosta Tomáš Eichler.

Obyvatelům Libče bude dodávka k dispozici vždy od 11.30 do 12 hodin, a to u šaten na fotbalovém hřišti. Ve Voletinách bude mít stanoviště u hospody, vždy od 12.30 do 13 hodin. Do obou míst bude zajíždět pod dobu nouzového stavu každý čtvrtek.

Mobilní pobočku nabídla městu Česká pošta. „Za město jsme jen museli zařídit napojení mobilní pobočky na elektrickou energii,“ řekl Eichler. Podmínkou pro fungování mobilní pošty je také dostatečně silný LTE signál.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Česká pošta