Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Kraj mění názvy autobusových zastávek, byly neaktuální a zavádějící

25. 2. 2021

page.Name
Místo České čtvrti - Humlův kopec. Místo Internátu - Kolonky a místo Nádraží střed - Růžová cesta. To jsou tři namátkou vybrané příklady starých a nových názvů autobusových zastávek. Ke změnám dojde od neděle. V Trutnově bude přejmenováno 44 zastávek.

Změny se týkají zastávek meziměstské autobusové dopravy i městské hromadné dopravy. „Většinou jde jen o drobné úpravy názvů, aby odpovídaly správné normě pojmenování autobusových zastávek či pravopisu. Některé změny však jsou výraznější, protože původní názvy byly neaktuální či zavádějící,“ vysvětlil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Město změny avizovalo už předloni. Trutnovští zastupitelé tehdy schválili návrh na přejmenování 29 zastávek. „Mezi zastaralé a již nevyhovující názvy patřilo například označení zastávky Poříčí, rozc. EPO. Označení EPO neexistuje a rozcestí je zbytečné, všeobecně se používá název u elektrárny, tudíž nový název zní Poříčí, elektrárna,“ upozornil trutnovský starosta.

Například ve Starém Rokytníku se nachází zastávka Starý Rokytník, hospoda. Vzhledem k tomu, že hospoda je déle jak půl století zrušená, dostane zastávka nový název dle části obce, tedy Rubínovice. Kompletní seznam přejmenovaných zastávek najdete na webu města

Královéhradecký kraj už změny názvů zapracoval do jízdních řádů.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz