Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Mobilní testování na covid se osvědčilo, odběrových týmů přibývá

16. 2. 2021

Mobilní testování se osvědčilo, odběrových týmů přibývá 0 snímků
Možnost antigenního testování na covid-19 v regionu se rozšiřuje. Kromě odběrového místa v trutnovské nemocnici se lidé mohou nechat otestovat mobilními týmy, které putují po městě a okolních obcích.

Ještě před pár týdny si lidé mohli zajít na antigenní test pouze do trutnovské nemocnice. Mezitím ale postavila dva mobilní odběrové týmy Armáda České republiky. Po týdnu testování dokonce postaví třetí. Dnes začal u nás fungovat také tým trutnovské zdravotnické školy.

„Nepříznivá epidemická situace na Náchodsku a Trutnovsku, která se projevuje v již několik týdnů trvající extrémní zátěži nemocnic v kraji, vyžaduje masivnější testování lidí, kteří mohli s infekcí covid-19 přijít do kontaktu. Mobilní testování se na Trutnovsku osvědčilo,“ sdělila mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová.

 

Jedno z nových (dočasných) testovacích míst dnes bylo otevřeno v Uffu (viz. fotogalerie). Zajišťovali ho lidé z Oblastní charity Trutnov. "U nás v Charitě testujeme už delší dobu. Když nás požádala nemocnice, jestli bychom nepomohli, rádi jsme vyhověli," potvrdila Martina Vágner Dostálová z Charity.

Testovací tým v Uffu tvoří terénní pracovnice. "Samotné odběry provádí naše charitní zdravotní sestra," upozornila Martina Vágner Dostálová z Charity. Za první den se nechalo v Uffu otestovat 107 lidí. Pozitivních bylo 14 výsledků. Další testy se budou v Uffu provádět ve čtvrtek.

 čtěte také: Trutnov rozdával roušky, pět kusů každému


K testování může přijít kdokoliv bez předchozího objednání. Podmínkou je pouze předložení občanského průkazu a průkazky zdravotní pojišťovny. Výsledek se lidé dozvědí do patnácti minut. V případě pozitivního výsledku bude následně proveden PCR test.

Za týden (od 9. února) bylo na Trutnovsku provedeno více než 2100 antigenních testů, které odhalily pozitivitu u 148 lidí.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek