Pondělí

22. července 2024

Nyní

24°

Zítra

24°

Svátek má

Nové testovací místo na covid je v Uffu, otevřené bude dvakrát týdně

15. 2. 2021

page.Name
Na bezplatné antigenní testy si mohou Trutnované od úterka zajít také do Uffa. V jeho útrobách vzniklo dočasné testovací centrum. Otevřené bude dvakrát týdně, testovat v něm se lidé mohou nechat bez předchozího objednání.

Dosud měli Trutnované možnost antigenního testování jen ve zdejší nemocnici. Nově si mohou nyní nechat odebrat vzorky v Uffu na náměstí Republiky. „Testovat se bude každé úterý a čtvrtek do konce února. Poté, v závislosti na zájmu obyvatel, se rozhodne, zda budeme v testování v Uffu pokračovat,“ sdělil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Testování zajišťují společně Oblastní nemocnice Trutnov a Oblastní charita Trutnov. Je prováděno bezplatně, a není nutné předchozí objednání. Zájemci předloží pouze kartičku zdravotní pojišťovny.

Kdy se v Uffu testuje na covid:
úterý 16. února
čtvrtek 18. února
úterý 23. února
čtvrtek 25. února
 * vždy od 9 do 12, a od 13 do 16 hodin

Výsledek antigenního testu se lidé dozvědí do patnácti minut od provedení. „V případě pozitivity bude na místě proveden PCR test,“ upřesnila mluvčí trutnovské radnice Michaela dědková.

Uffo je běžně centrem kultury. Aktuálně je ale dlouhodobě zavřené kvůli hygienickým opatřením souvisejících s bojem proti šíření covidu-19. 

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz