Pondělí

27. května 2024

Nyní

20°

Zítra

19°

Svátek má

Policie zabránila ve vjezdu či odjezdu z Trutnovska asi 600 lidem

14. 2. 2021

Policie zabránila ve vjezdu či odjezdu z Trutnovska asi 600 lidem 0 snímků
Policie zkontrolovala v sobotu tisíce aut na Trutnovsku, kde je uzávěra kvůli rychlému šíření koronaviru. Příjezd nebo odjezd znemožnila více než 600 lidem. Nesplňovali výjimku. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Madgaléna Vlčková. V okrese platí uzávěra od pátku.

Kontroly jsou namátkové. Výjimek je 11, patří mezi ně například cesta do práce nebo do školy a další případy. Obecně lidé nesmí okres opustit a nesmí do něj vjíždět. Policisté se zaměřují i na vytipované vlakové a autobusové spoje.

"Například za včerejší den (sobota) jsme na všech 36 stanovištích zkontrolovali tisíce vozidel, přičemž vstup a výstup z okresu byl odepřen odhadem více než 600 osobám, které cestovaly v rozporu s předmětným vládním usnesením," uvedla Vlčková.

Kromě kontroly, zda lidé dodržují uzávěru, policisté v sobotu odhalili sedm cizinců, kteří byli v Česku nelegálně. Jedna řidička na pokyn policistů nezastavila a následně s vozem narazila do stromu. Dechová zkouška zjistila, že měla 1,6 promile alkoholu v dechu. V pátek pak jel přes Kuks muž, který měl zákaz řízení.

Na stanovištích se střídá 280 policistů, jsou i z jiných krajů. V noci klesly teploty až na minus 22 stupňů Celsia. Klimatické podmínky jsou podle Vlčkové náročné. "Policisté na sedmi největších stanovištích, kde je největší provoz, však mají k dispozici zázemí a slouží tam i ve větším počtu, aby při kontrolách nedocházelo k dopravním komplikacím," dodala Vlčková.

ČTK
Foto: Jan Bartoš