Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

Roušky potřebným chce Trutnov rozdat v pondělí. Ve školách a také ve zbrojnici

12. 2. 2021

Roušky potřebným chce Trutnov rozdat v pondělí. Ve školách a také ve zbrojnici 0 snímků
Na sedmi místech bude Trutnov v pondělí rozdávat roušky občanům, kteří nemají jinou možnost, jak si je opatřit. Nošení respirátorů FFP2 nebo aspoň chirurgických roušek je u nás povinné na veřejných místech a v hromadné dopravě ode dneška. Trutnovský okres je z nařízení vlády uzavřený, kvůli špatné pandemické situaci.

Čtvrt milionu roušek pro potřebné přivezli do Trutnova ze skladu státních hmotných rezerv hasiči. „Dodávku ústenek pro Trutnov a jeho okolní obce jsme obdrželi dnes odpoledne a přerozdělili ji. V sobotu si je vyzvednou starostové jednotlivých obcí, kteří je dále rozdistribuují svým občanům,“ potvrdil trutnovský starosta Ivan Adamec.

Roušky si mohou lidé vyzvednout v pondělí od 12 do 19 hodin. Většina distribučních míst je ve školách. Jen místo Základní školy kpt. Jaroše v Gorkého ulici bude výdejní místo ve vstupní hale budovy Městského úřadu Trutnov na Slovanském náměstí.

Kam v pondělí zajít pro roušku:

*Městský úřad Trutnov, Slovanské náměstí 165 (vestibul budovy)
*Hasičská zbrojnice SDH HSM, Dlouhá 667 (klubovna)
*Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 (předsálí kina)
*Základní škola, Trutnov, V Domcích 488 (vestibul bočního vchodu, přístup z parkoviště - Služba škole)
*Základní škola, Trutnov, R. Frimla 816 (vestibul hlavního vchodu)
*Základní škola, Trutnov, Komenského 399 (u hlavního vchodu)
*Základní škola, Trutnov 3, Náchodská 18 (u vstupu do tělocvičny, zadem z Benešovy ul.)

„Zároveň s ohledem na hustotu obyvatel jsme přidali jedno distribuční místo v Horním Starém Městě, kromě Základní školy Mládežnická se roušky budou vydávat také v klubovně hasičské zbrojnice dobrovolných hasičů Horní Staré Město,“ upřesnil Adamec.

Místo čtyř kusů, jak bylo původně plánováno, obdrží každý občan pouze tři roušky. Místo slíbených 310 tisíc jich totiž Trutnov a okolní obce dostaly pouze 250 tisíc. „Tato mimořádná dodávka je především pro ty občany, kteří nemají možnost či prostředky si roušky jinak opatřit,“ připomíná trutnovský místostarosta Tomáš Eichler.

Zájemci o ústenky se musí prokázat občanským průkazem, osoby mladší 15 let rodným listem. „Pokud na distribučních místech vzniknou fronty, žádáme občany, aby dodržovali dostatečné rozestupy a další protiepidemická opatření,“ dodává trutnovský starosta Ivan Adamec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková/MěÚ Trutnov