Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Roušky si mohou Trutnováci vyzvednout také v obchodech a supermarketech

18. 2. 2021

page.Name
Trutnov navýšil počet míst, kde si lidé mohou zdarma vyzvednout roušky. Dohodl se s osmi místními obchodníky. Roušky u nich budou k dispozici od zítřka. Novinářům to dnes oznámila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Roušky jsou v našem okrese povinné nejen v budovách a v hromadné dopravě, ale také na veřejných místech. Opatření je součástí uzavření okresu kvůli kritické epidemické situaci. Stát uvolnil z hmotných rezerv 250 tisíc roušek, dalších 17 tisíc dostalo město darem od firmy GoodMask.

Od pondělí radnice rozdává roušky lidem. Nejprve přes výdejní místa ve školách, na úřadě, v Uffu a v pobočkách městské knihovny. „V rámci zvýšení efektivity distribuce roušek mezi trutnovské občany se město Trutnov domluvilo s místními obchodními řetězci,“ uvedla Dědková.

 čtěte také: Trutnov rozdával roušky, 5 kusů každému


Nově si tak od pátku mohou lidé vyzvednout roušky zdarma také v obchodech Tesco, Kaufland, Lidl, Penny (Horní i Dolní Staré Město), Albert, Billa, Coop (Kryblice) a Transfruit (samoobsluha na Jiráskově náměstí).

Nadále jsou otevřená výdejní místa v Inforecepci městského úřadu (pondělí a středa od 8 do 17 hodin, úterý, čtvrtek a pátek od 8 do 15 hodin), ve dnech antigenního testování v Uffu (úterý a čtvrtek od 9 do 12, a od 13 do 16 hodin) a pobočkách městské knihovny v Poříčí (úterý a čtvrtek od 13 do 17 hodin) a v Horním Starém Městě (pondělí až pátek od 9 do 17 hodin).

 čtěte také: Omezte cestování, setkávání, chraňte se!


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz