Pondělí

27. května 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

Trutnov dostal darem téměř 17 tisíc roušek, nemocnice přes 10 tisíc

15. 2. 2021

Trutnov dostal darem téměř 17 tisíc roušek, nemocnice přes 10 tisíc 0 snímků
Téměř 27 tisíc chirurgických roušek a FFP2 respirátorů přivezl o víkendu do Trutnova český výrobce Good Mask. K mimořádnému daru se firma odhodlala poté, co došlo k uzavření trutnovského okresu, jednoho z nejvíc zasažených regionů novým koronavirem.

Ve chvíli, kdy vláda ohlásila tzv. trutnovský lockdown a současně povinnost nosit chirurgickou roušku nebo respirátor FFP2, zvedl se mezi zákazníky zájem o ochranné prostředky. Během dvou dnů byly v okresní metropoli vyprodané.

„Rychlé poskytnutí chirurgických roušek do nákazou nejzasaženějších oblastí, jakou je aktuálně také okres Trutnov, bylo jasnou volbou a v této pomoci určitě budeme nadále pokračovat,“ oznámil Martin Ladyr, zakladatel firmy Good Mask.

Kam v pondělí zajít pro roušku:

*Městský úřad Trutnov, Slovanské náměstí 165 (vestibul budovy)
*Hasičská zbrojnice SDH HSM, Dlouhá 667 (klubovna)
*Základní škola, Trutnov 2, Mládežnická 536 (předsálí kina)
*Základní škola, Trutnov, V Domcích 488 (vestibul bočního vchodu, přístup z parkoviště - Služba škole)
*Základní škola, Trutnov, R. Frimla 816 (vestibul hlavního vchodu)
*Základní škola, Trutnov, Komenského 399 (u hlavního vchodu)
*Základní škola, Trutnov 3, Náchodská 18 (u vstupu do tělocvičny, zadem z Benešovy ul.)

Město dostalo v sobotu 16 tisíc 800 kusů chirurgických roušek a 84 kusů respirátorů FFP2, trutnovská nemocnice 10 tisíc 80 kusů chirurgických roušek.

„Od vzniku naší společnosti na jaře loňského roku je naším cílem zajistit pro Českou republiku soběstačnost v oblasti výroby respirátorů a jednorázových ústenek. Již nikdy se nesmí opakovat situace, kdy budou občané odkázáni na nestabilní dodávky z ostatních zemí,“ vysvětlil Ladyr.

Roušky osobně přebíral trutnovský starosta Ivan Adamec. „Za mimořádný dar děkujeme! Roušky přidáme k páteční dodávce roušek ze skladu Státních hmotných rezerv. Díky tomuto daru tak můžeme dnes během distribuce rozdat každému občanovi pět roušek oproti původně avizovaným třem. Respirátory předáme Domovu pro seniory,“ upřesnil.

 čtěte také: Roušky potřebným rozdá Trutnov v pondělí


Rozdávat roušky potřebným začne radnice dnes v poledne na sedmi vybraných místech. „Vzhledem k omezené dostupnosti respirátorů i chirurgických roušek v obchodech, budeme rádi, pokud se tyto darované ochranné pomůcky brzy dostanou k občanům Trutnovska,“ řekl Aleš Povr, mluvčí společnosti Good Mask.

Firma chce navýšit výrobu až na 30 milionů certifikovaných respirátorů FFP2 za měsíc, a to z českých materiálů. „Po plném rozjetí výroby plánuje věnovat na charitativní účely každý měsíc stovky tisíc respirátorů a chirurgických roušek.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek