Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Ubývá aut, která musí policisté vracet z hranic okresu

19. 2. 2021

page.Name
V průměru necelé dvě stovky aut denně vrací policisté z hranic našeho okresu. Příjezd nebo odjezd znemožnili těm, kteří nesplňovali žádnou z jedenácti výjimek vládního zákazu. Trutnovsko je od minulého pátku uzavřené kvůli rychlému šíření koronaviru.

V praxi to znamená, že nikdo nesmí z okresu ven, ani dovnitř. Projet může ten, kdo cestuje například do práce nebo do školy. Jenže každý den se najdou stovky lidí, kteří se pokoušejí kontrolami projet. Policisté je ale dál nepustí.

V úterý takových aut bylo 175 přes den a 68 v noci. Ve středu 199 (v noci 67), ve čtvrtek 181 (v noci 49) a v pátek 199 (v noci 73). „Celkově už byl odepřen vjezd nebo výjezd celkem více než dvěma tisícům vozidlům,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Podle policejního prezidenta Jana Švejdara většina lidí smysl kontrol pochopila, což dokládá i mírný pokles počtu vrácených aut. „V prvních dnech jsme otočili z hranic uzavřených okresů zhruba 500 aut každý den. Dnes už ta čísla jsou jiná. Za včerejší den jsme otáčeli v Karlových Varech a na Trutnovsku zhruba 200 aut denně,“ řekl Švejdar v pátečním rozhovoru pro Českou televizi.

Na hranicích okresu je 36 kontrolních stanovišť. Střídá se na nich 280 policistů.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Jan Bartoš