Neděle

14. července 2024

Nyní

15°

Zítra

17°

Svátek má

Únorové Trutnovinky patří našim královnám a králům roku 2020

2. 2. 2021

page.Name
Sto sedmdesáté osmé vydání magazínu Trutnovinky od včerejška plní stojany našich distribučních míst po městě a dnes bude rozvoz ještě pokračovat další várkou z celkového nákladu 5000 výtisků. Odkaz na aktuální seznam míst, kde si magazín můžete vyzvednout, najdete na konci článku. A co se v něm dočtete?

Hlavní téma únorového vydání je jasné – Ceny Trutnovinek! Již počtvrté v řadě hrdě oznamuje do světa vítěze redakčních cen za uplynulý rok. Tentokrát za rok 2020. A všem je jasné, co za rok to bylo.

Covidová doba vystavila hodně stopek a chvíli se i nad naší anketou stahovala mračna. Ta jsme však rozehnali a zvolili trošku jiný scénář. Jak jinak taky v téhle zvláštní době, že?

O cenách za rok 2020 můžeme říct, že jsou vysloveně redakční. Z důvodů epidemiologických opatření jsme letos porotu nerozšířili z řad osobností Trutnova, když ani my jsme se pořádně v naší zasedačce nepotkali. Spíš jsme všechno řešili online včetně finálního výběru. A ten vlastně dopadl také nezvykle.

Máme jednoho vítěze, ale předávali jsme dvě Téčka. Královnami a králi roku jsme dekorovali trutnovské zdravotníky, tedy personál z nemocnice a ze záchranky. Ti všichni se prakticky za celý rok nezastavili a zaslouží si víc než toto naše uznání a ocenění. Díky!

 

V magazínu přinášíme zpovědi lékařů, sestřiček, záchranářů, ale i pacienta – devětaosmdesátiletého výtvarníka Miloše Trýzny, který ležel v nemocnici na kyslíku. Ke covidové situaci se vyjadřuje ředitel Krajské hygienické stanice v Hradci Králové Ivan Kučera.

Dvaatřicetistránkový časopis se takřka celý nese ve zdravotnicko-lékařském duchu, neboť jsme do jeho obsahu zařadili ještě tři další zajímavé rozhovory, a to s trutnovskou rodačkou Barborou Peterovou, která od listopadu pracuje jako tisková mluvčí na ministerstvu zdravotnictví, s uznávaným kardiochirurgem Janem Pirkem a o práci u letecké záchranky v Hradci Králové vypráví její vedoucí lékař Anatolij Truhlář.

Na pozadí covidové situace v magazínu zveřejňujeme další díl našeho nového projektu Když se řekne profese. A kdo rád chodí za zábavou do Uffa, rozhodně by neměl přehlédnout článek o zbrusu nové světové technologii, které se tam právě teď instaluje. Historický seriál Proměny Trutnova odhaluje již svůj 239. díl.

Díky za přízeň a hezké čtení!

Aktuální přehled distribučních míst najdete ZDE!


Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz