Středa

24. července 2024

Nyní

17°

Zítra

13°

Svátek má

V některých lékárnách v Trutnově dnes stoupl zájem o respirátory

11. 2. 2021

page.Name
V Trutnově v lékárnách dnes výrazně vzrostl zájem o respirátory. Stoupl skokově, jakmile vláda oznámila uzavření okresu, vyplynulo z dnešní ankety ČTK. Okres Trutnov patří k okresům, které se kvůli rychlému šíření covidu-19 a zahlcení nemocnic od půlnoci až na výjimky uzavřou. Na veřejných místech bude povinné nosit respirátor FFP2 nebo přinejmenším chirurgickou roušku.

"Co se týče respirátorů, tak v tuto chvíli jsme vyprodáni. Roušky lidé kupují také, více ale respirátory. Od chvíle, co ta informace vyšla, lidé začali volat, chodit je nakupovat. Od rána jsme prodali asi 500 kusů respirátorů, ve středu za celý den okolo čtyřiceti," řekla dnes ve 13:00 majitelka jedné z trutnovských lékáren Lenka Bednaříková.

Obdobná situace byla dnes po poledni také v Pilulka lékárně v Palackého ulici v Trutnově. "Poptávka je velká, něco málo ještě zbývá. Začalo to minutou, co to vyhlásili. Než přijde další dodávka, prodáváme jednotlivcům respirátory v omezeném množství. Zbývá jich 30 kusů. Od rána jsme jich prodali asi sto kusů, včera 50. Zájem je i o chirurgické roušky, ale nižší," řekla dnes ČTK vedoucí lékárny Eva Ferklová.

 čtěte také: Zavřený okres. Nikdo nesmí ven ani dovnitř


Vláda do Královéhradeckého a Karlovarského kraje, kde jsou postižené okresy, pošle dohromady milion jednorázových roušek ze státních rezerv, určené jsou pro sociálně slabé. Jedná i o dodávce respirátorů do škol a školek.

Podle údajů ministerstva na Trutnovsku za posledních sedm dní přibylo v přepočtu na 100.000 obyvatel zhruba 1092 případů, před týdnem podle tohoto propočtu zhruba 1142 případů. Nyní jde o okres v kraji, kde se nákaza šíří nejrychleji. V celorepublikovém srovnání pak jde o třetí nejhorší okres po Sokolovsku a Chebsku v Karlovarském kraji.

ČTK