Čtvrtek

20. června 2024

Nyní

17°

Zítra

24°

Svátek má

Loučící se plavkyně, metalový pořadatel, „arabská“ sestřička, retro i volby

3. 9. 2021

Loučící se plavkyně, metalový pořadatel, „arabská“ sestřička, retro i volby 0 snímků
Zářijové vydání našeho magazínu si již můžete vyzvednout na distribučních místech po městě. Ve čtvrtek jsme rozvezli téměř celý pětitisícový náklad. A co si ve 185. vydání Trutnovinek přečtete?

Titulní strana a hlavní rozhovor jsou věnované plavkyni Martině Elhenické, která v létě ukončila závodní kariéru. Interview jsme doplnili o několik fotek, které jsme „vylovili“ v archivu, a také jsme oslovili několik lidí, kteří ji provázeli během jejího plaveckého života, aby nám sdělili, jaká Martina byla.

Větší prostor v magazínu jsme dali i pořadateli metalového festiválku ve Voletinách Liboru Mazurovi. V sobotu 25. září se uskuteční již 16. ročník Monster of Metal and Hardcore a jeho začátek si můžete připomenout i prostřednictvím krátkého kresleného komiksu.

Články o Hitachi ABB Trutnovském půlmaratonu, Rýbrcoulovi a Otevřených hospodách, YogFest horu zvou také na aktuální akce. V brzké době se chystá znovuotevření restaurace Dvoračka, tento článek jistě stojí také za přečtení. Půjdete v říjnu volit? Podívejme se na optikou Královéhradeckého kraje.

V magazínu najdete i malé ohlédnutí za velkým retrovýletem party nadšenců, kteří ve starých vozech absolvovali cestu na dovolenou z Trutnova do Bulharska a zpět. A určitě nepřehlédněte ani rozhovor s Hanou Šlechtovou. Sedmadvacetiletá zdravotní sestra totiž působí v Saudské Arábii a nabízí nám pohled do tamního (nejen) zdravotnického světa…

Přejeme hezké čtení!

Editorial

Ať se daří, malá olympioničko!

O tom, že plavkyně Martina Elhenická ukončí kariéru, jsem se dozvěděl náhodně o pár týdnů dříve než většina ostatních. Slíbil jsem, že to nikde šířit nebudu a počkám, až s tím vyjede oficiálně. Za šestnáct let žurnalistiky jsme si k sobě našli vztah, jsme kámoši, protože tahle blonďatá sympoška je jedním z mála sportovců, se kterými jsem v kontaktu a provázejí mě celou dobu mojí novinářské praxe. I když zpočátku skrz trenéry. První rozhovor si nevybavím, asi byl na Velké ceně Trutnova, ještě za mojí éry v Krkonošském deníku. V paměti mám ale interview ze srpna roku 2010 po nástupu do Trutnovinek, kdy jsem za ní přišel na koupaliště a bavili jsme se před odletem na olympiádu. Ale na tu dětskou v Singapuru. Já jsem do ní pak dalších jedenáct let „šil“, kdy poletí na olympiádu velkou a že pak se objeví na titulce magazínu. Tam ji dnes sice spatříte, ale důvod jsem (bohužel) musel zvolit jiný…


Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Michal Bogáň a Miloš Šálek