Pátek

19. července 2024

Nyní

23°

Zítra

24°

Svátek má

Perná neděle: Náměstí bude patřit jarmarku, nádraží parní lokomotivě

3. 9. 2021

page.Name
Desítky stánků s řemeslníky, trhovci a muzikanty na pódiu, nebo koleje s vystavenými lokomotivami všech možných pohonů a vagóny obvyklými i výjimečnými? To bude možná nedělní dilema pro řadu Trutnovanů. V jeden den se totiž konají v našem městě dvě velké, oblíbené akce.

Trutnovský jarmark začíná na Krakonošově náměstí krátce před desátou hodinou dopoledne. Stánky nabídnou osvědčenou klasiku - například rukodělné výrobky, ukázky řemesel a občerstvení. Na pódiu se postupně vystřídá několik muzikantů a kapel. Například formace Pískomil se vrací, která se zaměřuje výhradně na písničky pro děti. Nebo folkrockový Fleret a Zuzana Šuláková. Taháky budou talentovaná zpěvačka Valerie Lynn a Slovenka Katarína Knechtová. Vrcholem jarmarku bude koncert skupi Čechomor. V zahradě irské restaurace Nelly Kellys bude dětská scéna plná pohádek.

Regionální den železnice na trutnovském hlavním nádraží začíná o půl desáté příjezdem historického vlaku. Doveze ho parní lokomotiva Rosnička. Vystavená budou kolejová vozidla, a to včetně jídelního vozu s obsluhou pro veřejnost. Připravené budou rovněž řidící vůz upravený na dětskou hernu a také modelové kolejiště včetně dětské železnice.

Historický vlak se vydá během z Trutnova do Vrchlabí a zpět, a pak ještě do Svobody nad Úpou a zpět. Ve čtyři odpoledne zamíří zpět do Hradec Králové.


(pac, tz-cd, tu)
pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: Jan Bartoš