Středa

27. září 2023

Nyní

18°

Zítra

16°

Svátek má

Rodičky z Trutnova a okolí už nemusí jinam. Porodnice konečně otvírá

30. 9. 2021

page.Name
Očekávaný den D je tady. Prvního října se rozjíždí provoz porodních sálů v trutnovské nemocnici. Po čtrnácti měsících nucené přestávky se tak ve zdejším špitále znovu začnou rodit děti.

Do krize se porodnice dostala kvůli nedostatku lékařů na konci loňského července. Vyřešit se ji povedlo až nedávno. Nyní je k dispozici 13 lékařů, až na výjimky se povedlo udržet pohromadě tým porodních asistentek a zdravotních sester. Novým primářem se stal Jan Kestřánek. „Jsem přesvědčen, že nastaví a udrží kvalitu poskytované péče na velmi vysoké úrovni,“ prohlásil ředitel nemocnice Miroslav Procházka.

Porodnice chce získat zpět dobré jméno, které si vybudovala v předchozích letech a díky kterému patřila mezi velmi žádané. Potvrzují to i statistiky. Například v roce 2019 se v trutnovské nemocnici narodilo 691 dětí.

„Zásadní odklon od klasického porodnictví nečekejte. Jsem sice nakloněný různým variantám alternativních porodů, s výjimkou porodů do vody, ale za podmínky, že to bude bezpečné pro matku i plod. Cílem nás všech je zdravá matka a zdravé dítě,“ naznačil Kestřánek v rozhovoru pro tištěný magazín Trutnovinky, který je ode dneška k dostání na tradičních distribučních místech.

Pauzu před otevřením využila nemocnice k několika stavebním důležitým úpravám. Novinkou je například nově zřízený sekční sál. Umožní nám provádět císařské řezy přímo v prostorách porodnice,“ upozornil primář Kestřánek.

čtěte také: Primářem je Kestřánek, jeho zástupcem Červíček


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Katka Svobodová