Pátek

24. května 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Sundání „ukrutného draka“ bude v sobotu, i se zábavou pro děti

1. 10. 2021

page.Name
Loni to kvůli covidu možné nebylo, letos už se ale Trutnov k novodobé tradici vrátí. V sobotu sundá z věže Staré radnice obří plechovou saň.

Po roční pauze tak učiní členové spolku Trutnov - město draka. Obdivovaný symbol sejmou z věže kolem čtvrté odpoledne a následně ho uloží k přezimování.

Sundání „ukrutného draka“ bude na Krakonošově náměstí doprovázet zábavný program. Zaměřený je především na děti. „Připravili jsme patnáct stanovišť, hry jsou zaměřené například na důvtip, obratnost, motoriku a šikovnost. Když to děti projdou, dostanou do kartičky značku a pak si za to vyberou odměnu,“ uvedl předseda spolku Otto Štemberka.

Zahraje rovněž hudební skupina Grál a připraveno je i vystoupení kouzelníka. Součástí budou i stánky s občerstvením. Skromná slavnost, kterou organizátoři označují jako veřejnou trachtaci, začne už ve dvě hodiny odpoledne.

Kdo má rád rituály s dobovou atmosférou, mě by si pohlídat dění kolem čtvrté hodiny. Bubeníci totiž vybubnují pana Albrechta z Trautenbergu s jeho družinou a více než třímetrákový drak bude sejmut z věže. „Následně bude vystaven na velký stůl, aby si lidé mohli pořídit památeční fotografie,“ upřesnil Štemberka.

čtěte také: Štemberka napsal knihu o ztraceném světě hledačů


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek