Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Topná sezóna začala o dva týdny dříve než loni

2. 9. 2021

page.Name
Nezvykle chladný závěr prázdnin sebou přinesl i netradičně brzký začátek topné sezóny. Začala už posledního srpna. Přitom loni se začalo topit až 16. září.

„Vzhledem k tomu, že byly splněny podmínky pravidel pro vytápění, které upravuje vyhláška o dodávce tepelné energie a na žádosti odběratelů, zahájili jsme na Trutnovsku v úterý 31. srpna topnou sezonu 2021/2022,“ potvrdila mluvčí energetické společnosti ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Topnou sezónu teplárny většinou zahajují, když tři dny za sebou průměrná teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia. Letos začala v Trutnově v porovnání s loňskem velmi brzy, o 16 dnů dříve. „Topná sezóna v Teplárně ve Dvoře Králové nad Labem ještě vzhledem k počasí nezačala,“ upřesnila mluvčí.

Podle tradice využily teplárny letní odstávku k nezbytnému servisu a opravám parovodů, horkovodů, výměníků a dalších zařízení, která není možné za běžného provozu odstavit. „Smyslem každoročních letních odstávek je zajistit spolehlivost a komfort dodávek tepelné energie pro nadcházející topnou sezonu,“ zdůraznila Lapáčková Beránková.

Elektrárna Poříčí zásobuje teplem nejen Trutnov, ale rovněž Úpici, Radvanice, Mladé Buky, Kalnou Vodu, Svobodu nad Úpou, Lhotu, Bohuslavice nad Úpou, Suchovršice, Janské Lázně a Horní Maršov. Celkem ČEZ v trutnovském okrese zásobuje teplem asi 15 600 domácností.

(pac, tz-šbe)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: ČEZ