Úterý

21. května 2024

Nyní

19°

Zítra

16°

Svátek má

Finanční sbírka na pomoc lidem z Ukrajiny začala

9. 3. 2022

page.Name
Trutnov ve středu spustil finanční sbírku na pomoc lidem zasaženým válkou na Ukrajině. Zapojit se do ní můžou občané a firmy.

Výjimečná sbírka v mimořádné době má specifickou formu. Neposílají se totiž jen peníze na vybraný bankovní účet. Je potřeba ještě vyplnit předpřipravenou darovací smlouvu. „Oproti sbírce na transparentní účet, která se řídí jinými legislativními pravidly, nám to umožňuje snadnější nakládání s vybranými penězi. Budeme tak mít volnější ruce,“ říká trutnovský starosta Michal Rosa.

Formulář darovací smlouvy je ke stažení na webových stránkách města www.trutnov.cz. Stačí jen vyplnit pár kolonek a elektronicky poslat na adresu podatelna@trutnov.cz, nebo fyzicky donést na podatelnu městského úřadu.

„Většina lidí již pravděpodobně nějakým způsobem pomohla, ale vnímám, že jejich ochota stále trvá, a tak věřím, že i touto cestou se nám podaří nějaké peníze vybrat,“ věří starosta.

Z vybraných peněz chce radnice pokrýt náklady spojené se zajištěním potřeb uprchlíků, kteří budou ubytováni přímo v Trutnově. Jde například o hrazení obědů a pití dětem ve školách, nebo doplatky za léky a zdravotnické pomůcky. Spousta uprchlíků se k nám totiž dostane prakticky bez peněz. „Pomoc v hmotné nouzi od státu pro ně bude symbolickou částkou, která ale nebude stačit na financování základních potřeb,“ dodává Michal Rosa.

(pac, tz-ded)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek