Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Sbírka na pomoc uprchlíkům bude v pátek, oznámila Charita

3. 3. 2022

page.Name
Na dvou místech našeho města se v pátek uskuteční sbírka na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Bude mít místní charakter. „Je potřeba se nyní soustředit na lidi, kteří přijdou k nám na Trutnovsko a budou potřebovat naši pomoc,“ vysvětluje Lucie Poláčková z Oblastní charity Trutnov, která sbírku pořádá.

Sbírka se týká pouze trvanlivých potravin, drogerie, hygienických potřeb a volně dostupných léků. Pomoc nabídlo také trutnovské skautské středisko Hraničář. „Po dohodě s jeho vedoucím Martinem Klenčíkem bude jejich pomoc spočívat v dodání dobrovolníků pro páteční sbírku v jejich sídle v centru Trutnova a jsou ochotni poskytnout skladové a ubytovací prostory,“ upřesňuje Poláčková.

Potřebné věci mohou lidé donést v pátek od 13 do 18 hodin na Oblastní charitu v Poříčí, do Dřevařské ulice čp. 332, anebo také na skautské středisko Hraničář v Trutnově v Horské ulici čp. 73/5, a to v pátek i sobotu od 14 do 18 hodin.V Trutnově pokračuje ještě další sbírka - oblečení, lůžkovin a hraček. V Pirátském centru v Jihoslovanské ulici ji řídí Alena Valentová. „Dohodli jsme se s panem místostarostou Tomášem Eichlerem, velitelem skautů Martinem Klenčíkem a Alenou Valentovou, že zůstaneme v kontaktu a budeme se navzájem informovat o potřebách, které s příchodem lidí z válečné Ukrajiny vzniknou,“ dodává Lucie Poláčková.

(pac, tz-lpo)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Oblastní charita Trutnov