Středa

28. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Trutnov chce letos investovat zhruba 208 milionů korun, nejvíc dá do kina

8. 3. 2022

Trutnov chce letos investovat zhruba 208 milionů korun 0 snímků
Modernizace kina Vesmír, rekonstrukce Národní ulice a opravy chodníků v Polské ulici. To jsou hlavní investiční akce města pro letošní rok. Vyplývá to z rozpočtu, který v pondělí schválilo trutnovské zastupitelstvo.

Konzervativně sestavená finanční rozvaha počítá s příjmy 696 milionů korun a výdaji 862 milionů. „Očekáváme, že příjmy i výdaje budou reálně vyšší. Rozdíl mezi nimi pokryjeme rezervou, která byla za tímto účelem vytvořena v předchozích letech,“ vysvětluje trutnovský starosta Michal Rosa.

V plánu města jsou letos investice za zhruba 208 milionů korun. Největší je podle očekávání přeměna kina Vesmír na nábřeží Václava Havla. Rekonstrukce objektu z roku 1928 začala už loni, Trutnov do ní nasměruje 110 milionů korun. Oprava Národní ulice by měla stát 17,7 milionu korun.

Nový chodník v Polské ulici by měl stát 15,8 milionů korun. Pro město je důležitý kvůli bezpečnosti pěších. Očekává se totiž, že po dokončení polské části dálnice až k hranicím dojde právě v Polské ulici k výraznému navýšení automobilové dopravy.

 čtěte také: Trutnov dá miliony do chodníků, ulic a náměstí


Odhady nákladů na dokončení rekonstrukce Železničářské ulice činí 3 miliony korun. Radnice chce také vyměnit skleněnou lávku přes ulici Na Struze a obnovit náměstí Hraničářů. Na obě akce investice chce získat dotace. „Pokud uspějeme, přidáme akce do rozpočtu na dubnovém zasedání zastupitelstva,“ říká trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Chystaná výměna a modernizace dvanácti parkovacích automatů bude stát přibližně 2,5 milionu korun. Radnice rovněž počítá s třímiliónovou investicí do opravy hlediště v areálu Bojiště a se čtyřmi miliony pro rekonstrukci sociálního zázemí v areálu v Dolcích. Vybudování multifunkčního hřiště ve Starém Rokytníku bude stát asi 3,2 milionu korun.

Trutnov letos vyčlení z rozpočtu 2,5 milionu korun na pomoc lidem z Ukrajiny.

 čtěte také: Sbírka ukázala, že místní stojí za Ukrajinou


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek