Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

10°

Zítra

Svátek má

Trutnov chce letos investovat zhruba 208 milionů korun, nejvíc dá do kina

8. 3. 2022

Trutnov chce letos investovat zhruba 208 milionů korun 0 snímků
Modernizace kina Vesmír, rekonstrukce Národní ulice a opravy chodníků v Polské ulici. To jsou hlavní investiční akce města pro letošní rok. Vyplývá to z rozpočtu, který v pondělí schválilo trutnovské zastupitelstvo.

Konzervativně sestavená finanční rozvaha počítá s příjmy 696 milionů korun a výdaji 862 milionů. „Očekáváme, že příjmy i výdaje budou reálně vyšší. Rozdíl mezi nimi pokryjeme rezervou, která byla za tímto účelem vytvořena v předchozích letech,“ vysvětluje trutnovský starosta Michal Rosa.

V plánu města jsou letos investice za zhruba 208 milionů korun. Největší je podle očekávání přeměna kina Vesmír na nábřeží Václava Havla. Rekonstrukce objektu z roku 1928 začala už loni, Trutnov do ní nasměruje 110 milionů korun. Oprava Národní ulice by měla stát 17,7 milionu korun.

Nový chodník v Polské ulici by měl stát 15,8 milionů korun. Pro město je důležitý kvůli bezpečnosti pěších. Očekává se totiž, že po dokončení polské části dálnice až k hranicím dojde právě v Polské ulici k výraznému navýšení automobilové dopravy.

 čtěte také: Trutnov dá miliony do chodníků, ulic a náměstí


Odhady nákladů na dokončení rekonstrukce Železničářské ulice činí 3 miliony korun. Radnice chce také vyměnit skleněnou lávku přes ulici Na Struze a obnovit náměstí Hraničářů. Na obě akce investice chce získat dotace. „Pokud uspějeme, přidáme akce do rozpočtu na dubnovém zasedání zastupitelstva,“ říká trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Chystaná výměna a modernizace dvanácti parkovacích automatů bude stát přibližně 2,5 milionu korun. Radnice rovněž počítá s třímiliónovou investicí do opravy hlediště v areálu Bojiště a se čtyřmi miliony pro rekonstrukci sociálního zázemí v areálu v Dolcích. Vybudování multifunkčního hřiště ve Starém Rokytníku bude stát asi 3,2 milionu korun.

Trutnov letos vyčlení z rozpočtu 2,5 milionu korun na pomoc lidem z Ukrajiny.

 čtěte také: Sbírka ukázala, že místní stojí za Ukrajinou


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek