Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

19°

Zítra

20°

Svátek má

Zapíchněte špendlík a napište co a proč aneb Průzkum o Zelené louce začíná

21. 3. 2022

page.Name
Radnice spustila první část průzkumu o rozvoji největšího trutnovského sídliště Zelená louka. Ode dneška mohou lidé na webu představit vlastní nápady na postupnou přeměnu panelové čtvrti v moderní rezidenční oblast. Město se chce do revitalizace pustit v následujících letech.

Myšlenky o tom, co a kde by se mohlo udělat, mohou lidé poměrně snadno vepsat do webové stránky mapy.trutnov.cz. V rubrice Veřejný prostor je mapový podklad s názvem Zelená Louka - formulář pro sběr podnětů. Po otevření zapíchnou pomyslný špendlík do mapy a označí vybrané místo.

„V odpovědích na pár jednoduchých otázek mohou naznačit, proč je pro ně dané místo důležité nebo jak by si zasloužilo vylepšit. Pokud se chtějí zapojit do dalších fází výzkumu, mohou nám v dotazníku zanechat svůj e-mail a my je budeme kontaktovat,“ vysvětluje zpracovatelka průzkumu Dominika Potužáková.

Na přelomu května a června spustí radnice další fáze výzkumu. První bude terénní šetření, přímo po sídlišti budou chodit tazatelé s dotazníky. Druhou bude papírový dotazník, který dostanou lidé do schránek. K dispozici bude i ve verzi online.

„Budeme moc rádi, když se lidé do průzkumu zapojí. Čím více podnětů získáme, tím přesnější budou podklady pro zpracování architektonicko-urbanistické studie,“ říká trutnovský starosta Michal Rosa.

„Chceme zmapovat dosavadní užívání veřejného prostranství Zelené Louky, nalézt současná jak problémová, tak dobře funkční místa a identifikovat příležitosti k revitalizaci s ohledem na potřeby obyvatel,“ upřesňuje Potužáková.

Výsledky průzkumu chce trutnovská radnice zveřejnit do konce roku. Samotná revitalizace by se mohla rozjet v následujících letech. Za cíl má proměnit veřejná prostranství (vše, co je mezi budovami) tak, aby co nejvíce vyhovovala potřebám místních obyvatel. Nemá jít jen o kosmetické úpravy. Naopak! Nápadům se meze nekladou. Cíl je jasný: Vybrat ty „nej“ a udělat díky nim život na sídlišti příjemnější.

„Chceme, aby lidé na Zelence byli rádi a aby patřila mezi lokalitu mezi lokalitami s dostačující vybaveností. Rádi bychom například využili potenciál sídliště, které je z obou stran obklopeno přírodou,“ řekl starosta Michal Rosa.

Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz
Ilustrační foto: CBS nakladatelství