Úterý

25. června 2024

Nyní

21°

Zítra

26°

Svátek má

Klub seniorů měl opět schůzi, po roce a půl. A znovu ji vedl Šafařík

22. 6. 2022

Klub seniorů měl opět schůzi, po roce a půl. A znovu ji vedl Šafařík 0 snímků
Ani covidová pandemie, ani zdravotní potíže a trable související s vyšším věkem členů nezastavily činnost trutnovského Klubu seniorů. Minulý týden se totiž po delší odmlce konala další schůze. Neměla sice úplně tradiční podobu, ale základ byl stejný. Besedu vedl dlouholetý předseda klubu Miroslav Šafařík.

Trutnovský Klub seniorů je s velkou pravděpodobností republikovou raritou. Za více než třicet let existence jeho členové zvládli přes 530 zasedání a uspořádali asi tisícovku různých veřejně přístupných besed. Do malého sálu nové radnice si zvali nejen místní sportovce, umělce či politiky, ale také celostátní osobnosti. V pomyslném křesle pro hosta se mnohdy objevili i lidé s kontroverzními názory.

Před zhruba rokem a půl ale opatření proti covidu vystavila snahám seniorů stopku. A když se u některých přidaly nemoce, vypadalo to na úplný konec. Zdá se ale, že největší krize je zažehnaná. Předseda a klíčový člen klubu Miroslav Šafařík se zmátořil po úmrtí manželky a zápalu plic, a zase vedl schůzi.

„Minulý týden mě do Domova pro seniory přišlo navštívit asi patnáct našich členů. Usadili jsme se v jídelně, povídali si o aktuálních událostech a shodli se, jak krásně by se nám vedla naše zasedání v této zvláštní době. Nebál bych se to označit jako další zasedání Klubu seniorů, i když jsem ho řídil z vozíku,“ smál se pětadevadesátiletý Šafařík.

Nohy už mu sice neslouží, ale dění ve městě neustále sleduje. Věří, že má dost energie i pro pořádání dalších schůzí. „Potěšilo mě, že na mě členové klubu nezapomněli a přišli za mnou. Zavzpomínali jsme a všichni byli spokojení, řekl bych, že někteří byli doslova nadšení. Třeba se ještě sejdeme víckrát,“ dodal Miroslav Šafařík, který za klubovou činnost dostal dvě čestná uznání rady města a pamětní medaili od hejtmana kraje.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Ctibor Košťál