Pátek

19. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Nejprve vzali uprchlíky na společné výlety, pak s nimi zdobili perníčky

4. 6. 2022

Nejprve vzali uprchlíky na společné výlety, pak s nimi zdobili perníčky 0 snímků
Trutnovský Klub vozíčkářů spolupracuje s Česko-ukrajinským komunitním centrem. Příkladem jsou společné výlety nebo nedávné zdobení perníčků.

Díky spolupráci s vozíčkáři se několik maminek z Ukrajiny s dětmi zúčastnilo klubových výletů do královédvorské zoo a na Růžový palouček u Žacléře. „Musí pro ně být těžké zorientovat se v cizím a neznámém prostředí bez kamarádů a často i rodiny, kdy jejich manželé a otcové i válčí za záchranu Ukrajiny i Evropy,“ vysvětluje předseda vozíčkářů Jan Roček, proč uprchlíkům pomáhají.

Ve spolupráci s centrem se zrodila i čtvrteční akce - zdobení perníčků. „Děti se mohly aspoň částečně vyřádit, a nakonec i ochutnat svá veledíla, a některé i se svými maminkami,“ upřesnil Roček. Před kreativní dílnou jim daroval perníky s nápisem Sláva Ukrajině a se symbolem města Trutnova, s drakem.

Děti si tvořivou dílnu užily, pro mnohé to byl neuvěřitelný zážitek a nevšední interakce. „Moc děkujeme Klubu vozíčkářů a Honzu Ročkovi za pozornost, inspiraci a přípravu materiálů - perníků a polevy. Těšíme se na další společné akce a spolupráce,“ prohlásila vedoucí centra Mariia Bilonozhenko.

(pac, tz-hro)
Foto: Klub vozíčkářů Trutnov