Čtvrtek

30. května 2024

Nyní

16°

Zítra

17°

Svátek má

Před mateřskou školou ve Voletinách vznikne nové bezpečné parkování

29. 6. 2022

page.Name
Jak bezpečně zaparkovat a vyprovodit děti do školky? Tuto situaci denně řeší rodiče před pracovištěm trutnovské mateřské školy Kulíšek ve Voletinách. Radnice proto reaguje a přes léto chystá realizovat řešení.

Situace před MŠ Kulíšek, která se nachází v přímé blízkosti hlavní silnice I/16 ve Voletinách, je v současné chvíli neúnosná.

„Rodiče ráno přijedou, nemají kde zaparkovat, tak své vozidlo nechávají na chodníku a u krajnice frekventované vozovky a spěchají odvést děti do školky. Bohužel současné řešení prostoru není vhodné, a tak jsme zpracovali studii, která tento problém vyřeší,“ říká k situaci starosta Trutnova Michal Rosa.

Pro zvýšení bezpečnosti vybuduje město přímo před mateřskou školou novou zpevněnou plochu pro krátkodobé parkování. Vznikne zde prostor pro pět vozidel.

Odhadované náklady dle projektu jsou 850 000 Kč, výsledná částka však vzejde z výsledku výběrového řízení na dodavatele stavby. Vybudovat zpevněnou plochu pro parkování by chtěla radnice zrealizovat během léta tak, aby byla hotová do konce prázdnin.

Tato investiční akce je jednou z několika dalších připravovaných v rámci zvýšení bezpečnosti u trutnovských škol a školek. Radnice například chystá propojení ulic Tichá a Mládežnická před ZŠ Mládežnická na Zelené Louce.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek