Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

12°

Svátek má

Silnice z Trutnova směrem na hory je opravena

30. 6. 2022

page.Name
Stavbaři dokončili opravu frekventované výpadové silnice I/14 z Trutnova směrem na Vrchlabí a Pec pod Sněžkou. Oprava v Krkonošské ulici za 23 milionů trvala od počátku května a provázela ji omezení. Řidiči po opravovaném úseku v délce 2,2 kilometru museli jezdit kyvadlově po polovinách silnice

Silnice, kterou využívají téměř všichni turisté mířící do východních Krkonoš, měla zničený povrch. Stavbaři z firmy M-Silnice kromě položení nového asfaltu doplnili krajnice, upravili odvodnění a pročistili potrubí u propustků.

Na opravách dalších silnic na Trutnovsku stavbaři dál pracují. Kvůli rekonstrukci je nyní uzavřená silnice II/300 z Trutnova do Prkenného Dolu, která je také důležitou spojnicí Žacléře s vnitrozemím a mnoho řidičů ji využívá k cestě do Polska. U Hertvíkovic komplikuje řidičům cestu mezi Trutnovem a Vrchlabím oprava silnice a mostu.

Již od března stavbaři pracují na obnově tří takzvaných polských mostů přes řeku Úpu na jediné přístupové silnici II/296 do Pece pod Sněžkou. Mosty, které postavily polské firmy v 70. letech minulého století, byly v havarijním stavu a stavbaři je do konce října postaví znovu. Řidiči staveniště objíždějí po provizorních mostech.

V Trutnově stavbaři na páteřní silnici přes město v Pražské ulici předělávají křižovatku na kruhový objezd. Stavba potrvá do prosince.

ČTK
Foto: Miloš Šálek