Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Trutnovská radnice zpřísnila vyhlášku o nočním klidu

24. 6. 2022

page.Name
Trutnovští zastupitelé odhlasovali nové znění obecně závazné vyhlášky o nočním klidu. Ta upravuje dobu nočního klidu nejen časově, ale nově vymezuje území zdroje hluku, kde úprava platí.

Noční klid je obecně stanoven v době od 22:00 do 06:00. Na základě vyhlášky, kterou město Trutnov naposledy aktualizovalo v roce 2019, může být tato doba zkrácena ve výjimečných případech při konání tradičních kulturních akcí pro širokou veřejnost. „Díky této vyhlášce mohla být doba nočního klidu posunuta například až od 23:00 nebo i déle. Šlo o akce jako Cirk-UFF, Dračí slavnosti, Otevřené hospody, letní kino, Pivofest, Obscene Extreme apod.,“ vysvětluje starosta Trutnova Michal Rosa.

Vyhláška původně omezovala pouze dobu nočního klidu a vztahovala se převážně na celé území města Trutnova. To se nově mění, radnice chce ochránit své občany před nadmírou hluku.

 

„Někteří organizátoři soukromých akcí a pořadatelé akcí v hospodách začali tohoto faktu zneužívat a při konání oficiální veřejné akce byla jimi pořádaná akce dalším zdrojem hluku. Na základě podnětů od občanů jsme neprodleně přistoupili k úpravě městské vyhlášky. Jsme rádi, že je v Trutnově tolik kulturních akcí, ale nechceme, aby občané rezidenčních čtvrtí byli obtěžováni nadměrným hlukem,“ popisuje problém trutnovský starosta. Proto u většiny akcí uvedených ve vyhlášce dochází k lokalizaci zdroje hluku a zkrácení doby nočního klidu se tak vztahuje pouze pro dané místo akce.

Samozřejmě zvuk z této akce může být díky povětrnostním podmínkám šířen dále po městě, ale radnice chce zabránit, aby nevznikaly jiné zdroje hluku.

Nové znění vyhlášky najdete ZDE.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek