Čtvrtek

13. června 2024

Nyní

17°

Zítra

18°

Svátek má

Kara zjednodušila strukturu, Rinth a Natland ji vlastní přímo

18. 7. 2022

page.Name
Kožešnická a oděvní společnost Kara Trutnov zjednodušila vlastnickou strukturu. Podnikatel Zdeněk Rinth a skupina Natland Group ji od 8. července vlastní přímo a ne prostřednictvím společnosti Natland Pohledávková V. Vyplývá to z dokumentů, která Kara založila do obchodního rejstříku. Kara k letošnímu 1. dubnu úspěšně splnila reorganizační plán a ukončila 13 měsíců trvající insolvenční řízení. Vlastnické změny proces záchrany a reorganizace Kary završily.

Společnost Natland Pohledávková V., v níž Rinth vlastnil 80 procent a skupina Natland 20 procent, byla do 8. července jediným vlastníkem Kary. Po sloučení firmy Kara se zanikající firmou Natland Pohledávková V. se Rinth a Natland Group stali přímými vlastníky Kary se zachováním svých podílů. Rozhodný den fúze pro účtování firem byl stanoven na 1. ledna 2022. Fúzi společníci zdůvodnili úsporami, konsolidací aktivit a zjednodušením skupinové struktury.

Se skupinou Natland se Rinth spojil kvůli záchraně Kary, která v únoru 2021 skončila v úpadku. Před úpadkem Karu vlastnila investiční skupina C2H podnikatele Michala Mičky, který Karu od Rintha koupil v roce 2018. Řízení Kary Rinth opět převzal loni v květnu a její záchranu financoval vložením vlastních téměř 100 milionů korun. Reorganizační plán připravila investiční skupina Natland.

Letos Kara podle nedávného Rinthova vyjádření plánuje tržby 380 až 400 milionů korun, čímž by se dostala na hodnoty předcovidového roku 2019. Loni měla Kara tržby 238 milionů korun. „Dál budu pokračovat v obchodní a finanční stabilizaci Kary. Dál budu Kaře poskytovat úvěrový rámec až do výše 50 milionů korun. Chystáme rekonstrukci některých prodejen,“ uvedl Rinth.

Kara, jejíž vznik sahá do roku 1948, pod Rinthovým vedením v polovině loňského května začala otevírat uzavřené prodejny. Nyní má v obchodních centrech 25 prodejen v Česku a sedm na Slovensku. Sklady a dílny má Kara v areálu v Trutnově – Bohuslavicích. Zaměstnává asi 160 lidí.

V rámci reorganizace, jejíž plán schválil soud loni v listopadu, se jediným vlastníkem Kary stala společnost Natland Pohledávková V., jejímž jediným vlastníkem byl Natland Group. V dubnu se stal společníkem Natland Pohledávkové V. Zdeněk Rinth s podílem 80 procent. Podíl Natland Group se snížil na pětinu.

ČTK
Foto: Jan Bartoš