Neděle

19. května 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Koupaliště Dolce u Trutnova kvůli špatné vodě ukončilo sezonu

15. 7. 2022

page.Name
Na koupališti ve volné přírodě v Dolcích u Trutnova kvůli špatné kvalitě vody dnes skončila koupací sezona. Rozbory ve vodě zjistily zejména velký výskyt vodního květu. Podle klasifikace hygieniků je voda v Dolcích nebezpečná ke koupání. Provoz ostatních zařízení rekreačního areálu Dolce pokračuje. ČTK to dnes řekla mluvčí Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje Veronika Krejčí.

Po koupání v Oborském rybníku v Jinolicích na Jičínsku by se lidé měli osprchovat čistou vodou. "V Oborském rybníku jsme zaznamenali zhoršenou jakost vody způsobenou zvýšeným počtem sinic a chlorofylu-a při snížené průhlednosti vody. U některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní potíže," uvedla Krejčí.

V ostatních hygieniky kontrolovaných koupacích oblastech a přírodních koupalištích je voda bez závad. Vhodná ke koupání je voda na vodní nádrži Rozkoš v lokalitě Velká Jesenice, na Stříbrném rybníku a Wake Parku v Hradci Králové, v Dachovech u Hořic a ve Vrchlabí - Vejsplachách. Bez závad mají vodu i koupaliště v Mladých Bukách - Sejfech, ve Dvoře Králové nad Labem a v Sobotce. Také všechna umělá koupaliště v Královéhradeckém kraji mají vodu vhodnou ke koupání.

Hygienici upozornili na to, že u koupališť ve volné přírodě, nádrží a koupacích oblastí nelze vyloučit změnu v jakosti vody v důsledku přívalových srážek a možných splachů z okolí. Hygienici sledují kvalitu vody jen na vodních plochách uvedených na webových stránkách stanice.

ČTK