Středa

17. dubna 2024

Nyní

Zítra

-1°

Svátek má

Lidé v Trutnově a okolí budou část příštího týdne bez teplé vody

8. 7. 2022

page.Name
Několik tisíc domácností v Trutnově a okolních obcích, které berou teplo z elektrárny firmy ČEZ v Poříčí, bude od středy 13. července do pátku 15. července bez teplé vody a tepla. Důvodem přerušení dodávek je pravidelná kontrola a údržba rozvodů tepla a dalších zařízení před topnou sezonou 2022/2023. Výjimkou budou Janské Lázně, kde teplo zajistí záložní zdroje.

Trutnovská soustava centrálního zásobování teplem je po Hradci Králové největší v hradeckém kraji. V Trutnově teplo z Poříčí odebírá asi 8000 domácností. Teplo proudí také do Mladých Buků, Horního Maršova, Bohuslavic, Suchovršic, Úpice, Radvanic a Svobody nad Úpou. Parní, horkovodní a teplovodní síť poříčského zdroje měří 144 kilometrů.

Při odstávce technici a montéři zkontrolují tepelné rozvody, udělají revize a případně vymění dosluhující armatury. „Čekají nás revize a údržbové práce, které za provozu nelze provádět,“ uvedl manažer teplárny Jakub Kutík. Technici na horkovodu Trutnov také instalují odbočovací armatury pro nové odběratele a udělají opravy ve výměníkových stanicích.

O detailech a průběhu plánovaných odstávek ČEZ Teplárenské je přitom možné se informovat na naší zelené lince 800 900 133.

ČTK
Foto: ČEZ