Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Oprava ulice Jiřího Wolkera bude stát jeden a čtvrt milionu

27. 7. 2022

page.Name
Další z ulic na Kryblici v Trutnově bude opravená. Vloni se například nových povrchů a chodníků dočkala ulice Ivana Olbrachta a letos se trutnovská radnice zaměřila na ulici Jiřího Wolkera.

Konkrétně jde o dva úseky – mezi křižovatkami s ulicemi I. Olbrachta a Kryblickou a mezi křižovatkami s ulicemi I. Olbrachta a M. Gorkého. „Dohromady pracujeme na zhruba 110 metrů dlouhém úseku. Položíme nový asfaltový povrch na vozovku a kompletně opravíme také chodníky,“ říká David Jelínek, vedoucí Odboru rozvoje města MěÚ Trutnov. Přístup obyvatelům této ulice bude zajištěn, stejně tak i svoz komunálního odpadu. Práce provádí Technické služby Trutnov za necelých 1 280 000 korun. Hotovo by mělo být do konce září.

Drobné opravy a údržba se v posledních třech letech dělaly v ulicích Mánesova, Bohuslavická či Bratří Čapků. „Dále budeme pokračovat v opravě chodníku ve vnitrobloku v ul. I. Olbrachta a počítáme i s úpravou parkovací plochy za restaurací Hawaii. Projektovou přípravu rozsáhlé rekonstrukce Kryblické ulice včetně výměny sítí a povrchů a dostavby chodníků budeme chystat v průběhu příštího roku,“ doplňuje místostarosta Trutnova Tomáš Hendrych.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Renáta Tommová