Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

10°

Svátek má

Dvoračka zve na čarodějnice, pivní pondělky, steaky i koktejly

28. 4. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Znovuotevřená restaurace Dvoračka v trutnovské části Nové Dvory je konečně naplno připravena potěšit své hosty. Po několika měsících zajíždějícího provozu by se oblíbený výletní hostinec chtěl stát zase magnetem k zastavení a příjemným místem k posezení. Nový majitel Leoš Svoboda chystá vedle všeho, co by taková správná restaurace měla mít, i doprovodné akce. Ty budou jak stále, tak nárazové. Například již tuto sobotu se na Dvoračce uskuteční čarodějnické opékání špekáčků.

V restauraci tento týden probíhají poslední dokončující práce vnitřních prostor. K dispozici hostům pak bude nejen hlavní místnost, ale i salonek s kapacitou dalších 35 míst a zpřístupněný bude také horní „ochoz“, který pojme přibližně stejné množství lidí. „Teď se ještě chceme vrhnout na dodělání terasy a dětského hřiště, kde už máme do země zapuštěnou trampolínu, plus přibudou ještě nějaké skluzavky a houpačky,“ uvádí Leoš Svoboda, který by rád měl vše dokončené v průběhu května.

Právě na venkovním hřišti si tuto sobotu můžete užít čarodějnice. Od 15 do 22 hodin je naplánované opékání buřtů. Ty si nemusíte nosit, lze je koupit na místě. Špekáčky budou z řeznictví od Krejcarů. Na čepu budou naražená piva speciál Budvar Redix, Dvoračka Speciál a tajemné čarodějnické pivo Gruit. „Je zvláštní, jedno na chuť stačí,“ upozorňuje s úsměvem Leoš Svoboda na předchůdce chmeleného piva.

Co se týká piva, tak všechny štamgasty určitě potěší i zpráva, že od pondělí 2. května se na Dvoračku vrací takzvané Pivní pondělky, na které byli dlouhá léta zvyklí. „Akce bude probíhat formou 3 + 1,“ vysvětluje majitel restaurace slevu, že každé čtvrté pivo bude zdarma a zároveň doplňuje, že akce se vztahuje od 16 do 22 hodin na veškerý sortiment Budvaru. Na výběr tedy bude ze čtyř druhů – desítka Budvar Redix, jedenáctka Budvar 33, dvanáctka Budvar Kroužek a dvanáctka tmavý Budvar.

Jinak v pivní nabídce samozřejmě nechybí ani nefiltrovaná jedenáctka Dvoračka a novinkou budou piva z krnovského minipivovaru Nachmelená Opice, který patří do Top5 v republice. „Budeme od nich brát svrchně kvašená piva,“ prozrazuje Svoboda. Zahnat žízeň budete moci čtrnáctkou IPA s výrazným aroma po pryskyřici (až borovici), citrusech a tropickém ovoci nebo si dát dvanáctku Sun APA.

Další stálou a „oprášenou“ akcí v restauraci budou Steakové středy, kdy vždy jeden ze steaků bude za zvýhodněnou cenu. „Hovězí bereme z Farmy ANGUSO a od našeho řezníka z MASS.NA ,vepřové Tohawky od farmářů a v nabídce budou i kuřecí a kachní steaky, aby si každý mohl vybrat,“ poukazuje majitel podniku, jenž zároveň vaří v kuchyni. Akce středečních XXL steaků budou platit od 17 do 21 hodin.

Ve čtvrtek se pro změnu můžete těšit na tzv. Plecháčkův čtvrtek, který bude věnovaný koktejlům. Od 16 do 22 hodin se budou veškeré koktejly podávat v akci 2 + 1. A drinkem grátis vás restaurace pohostí i v pátek, pokud přijdete na Dvoračku oslavit svoje narozeniny. „Kdo má v celém týdnu od pondělí do neděle narozeniny, tak on i jeho hosté od nás dostanou Aperol Spritz zdarma,“ upřesňuje Leoš Svoboda akci Narozeninové pátky.

Od května restaurace rovněž rozjíždí i nové menu sezonních specialit, v nejbližších době se kuchyň zaměří třeba na chřest. V plánu je také pořádání venkovních vinných degustací a na podzim se pivaři mohou těšit i na takový malý trutnovský Oktoberfest.

Pro nového majitele Dvoračky je povzbuzením do další práce fakt, že od listopadového otevření si lidé postupně znovu nacházejí cestu zpět. „Je znát, když je venku hezky. To přijdou a opravdu se projevuje ten charakter restaurace výletní hospůdky. I víkendy bývají super,“ tvrdí Leoš Svoboda, který společně s manželkou provozuje restauraci jako rodinný podnik. „A proto asi v úterý bude restaurace zavřená, abychom si aspoň jeden den odpočinuli,“ usmívá se.

Hostinec Dvoračka