Úterý

21. května 2024

Nyní

19°

Zítra

16°

Svátek má

Jaká je budoucnost českého lesnictví? V Trutnově bude debata s odborníkem

20. 4. 2022

page.Name
Už tento pátek se na půdě České lesnické akademie v Trutnově, kde před pár dny bavil studenty svými historkami herec Miroslav Donutil, se uskuteční zajímavá debata zaměřená na budoucnost českého lesnictví, dřevařství a dřeva v době klimatické změny. V aule školy bude od 18 hodin hovořit o lesní problematice lesnický a agrolesnický poradce Aleš Erber.

„Přednášky si vážím o to více, že si o ni řekli přímo studenti. To opravu potěší,“ nechal se slyšet akademický pracovník Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze, kterého jste například mohli nedávno vidět na našem webu, kde provázel desetidílným pořadem Blíže k přírodě. A včera jste je třeba mohli slyšet na Radiožurnálu, kde byl hostem Lucie Výborné.

Zajímají vás témata jako adaptace lesních porostů na klimatickou změnu, využití dřeva v budoucnosti nebo způsoby hospodaření?

Jelikož se přednáška na lesárně uskuteční v pátek večer, je tentokrát otevřena i pro širokou veřejnost. Případní zájemci se mohou přihlásit u p. Němeček na tel. 603 560 412.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz
Foto: Ondřej Littera