Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Na virtuální špendlíky s nápady, jak změnit Zelenou louku, je čas do neděle

13. 4. 2022

page.Name
Ještě jste nezapíchli špendlík do Zelené louky, ale přesto máte nápad, co by se na nejlidnatějším trutnovském sídlišti mělo změnit? Udělejte to co nejdřív! Čas máte jen do neděle, kdy skončí internetová část sbírání informací o přeměně panelové čtvrti v moderní rezidenční oblast. Pak už bude možné se vyjádřit jen ústně tazatelům nebo do tištěného dotazníku.

Trutnov spustil průzkum na internetu 21. března. Ukončí ho zhruba po čtyřech týdnech. „V neděli 17. dubna bude sběr dat pomocí online mapy ukončen,“ potvrdila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Napsat námět na zlepšení lze na webové stránce mapy.trutnov.cz. V rubrice Veřejný prostor je mapový podklad s názvem Zelená Louka - formulář pro sběr podnětů. Po otevření stačí zapíchnout virtuální špendlík do mapy, tím označit vybrané místo a v odpovědích na pár jednoduchých otázek naznačit, proč je místo důležité a jak by si zasloužilo vylepšit.

Komu nevyhovuje internetová forma průzkumu, nebo nestihne svůj postřeh do neděle zapsat v online verzi, bude mít příležitost vyjádřit se jinou formou. Přímo po sídlišti budou chodit tazatelé s dotazníky. Papírový dotazník dostanou lidé také do schránek. „Další fáze průzkumu, a to přímo v terénu, se uskuteční na přelomu května a června,“ potvrdila mluvčí.

 čtěte také: Stavba Na Pražské vnímá starosta jako test 


Získaná data poslouží jako podklady pro architektonicko-urbanistickou studii. Výsledky průzkumu chce radnice zveřejnit do konce roku. Samotná revitalizace by se mohla rozjet v následujících letech. Cílem je změnit veřejná prostranství tak, aby co nejvíce vyhovovala potřebám místních obyvatel.

„Chceme, aby lidé na Zelence byli rádi a aby patřila mezi lokalitu mezi lokalitami s dostačující vybaveností. Rádi bychom například využili potenciál sídliště, které je z obou stran obklopeno přírodou,“ uvedl trutnovský starosta Michal Rosa.

 čtěte také: Trutnov dá miliony do chodníků, ulic a náměstí


Pavel Cajthaml

pavel@trutnovinky.cz