Středa

24. července 2024

Nyní

16°

Zítra

13°

Svátek má

Peníze za krvelačného Putina posílá Člověku v tísni na Ukrajinu

7. 4. 2022

page.Name
Bez servítek odsoudil ruskou invazi na Ukrajinu promotér známého hudebního festivalu Obscene Extreme Miroslav „Čurby“ Urbanec. „Co rozpoutal Putin, je neuvěřitelná hanebnost,“ tvrdí pořadatel nejtvrdší a nejrychlejší muziky, která se už mnoho let koná na trutnovském Bojišti a na kterou se pravidelně sjíždějí tisíce fanoušků z celého světa.

Čurby si nikdy nepotrpěl na opatrné nebo diplomatické řeči. Události v Česku, Evropě i ve světě vždy pojmenoval přímo. Pokračuje v tom i nyní, kdy Rusové bombardují ukrajinská města a střílí civilisty.

„Více než století plné lží od památného výstřelu z Aurory pokračuje! Vymývání mozků, propaganda, denacifikace, chemické zbraně, které údajně Američané kutí na Ukrajině, což je mimochodem stejná taktika jako před pár lety v Gruzii, a takhle bych mohl do nekonečna pokračovat,“ říká rezolutně.

Od počátku podporuje nerovný boj obra s trpaslíkem. On i jeho rodina stojí na straně Ukrajiny. „V prvotním šoku jsme poslali peníze Člověku v tísni, ale hned jak jsme se oklepali, tak náš dvorní grafik Martin stvořil nádherný motiv krvelačného ruského vládce a tenhle merchandise Evil Over Kyiv teď tiskneme a prodáváme přes náš OEF store,“ vysvětluje.

Výdělek z prodeje triček zašle Čurby právě Člověku v tísni. Dnes už odeslal peníze za první měsíc - 115 tisíc a 167 korun. „Samozřejmě, že pokračujeme také v podpoře Lékařů bez hranic, kteří operují nejen na Ukrajině, ale i v dalších místech, kde přišlo neštěstí války. Tenhle rok slavíme společných deset let spolupráce a na léto připravujeme další charitativní tričko,“ dodává Miroslav Urbanec.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto/grafika: Obscene Extreme Festival