Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Špendlíky končí. Na Zelenou louku míří průzkumníci s dotazníky

22. 4. 2022

page.Name
Přidat lavičky, postavit parkoviště, upravit vzhled kruhové křižovatky, nebo vybudovat cvičební prvky pro dospělé. To jsou namátkou vybrané návrhy, které se objevily na webové mapě Zelené Louky jako inspirace pro chystanou revitalizaci nejlidnatějšího trutnovského sídliště. Celkem do ní lidé zapíchli 329 špendlíků s nápady.

Názory, co by mohlo zkvalitnit život v panelové čtvrti, mohli lidé na internetové stránky města vpisovat od poloviny března do poloviny dubna. Místo označili pomyslným špendlíkem a stručně rozepsali svůj nápad na zlepšení nebo zkrášlení Zelenou Louky.

„Děkuji všem, kteří přispěli svým podnětem. Díky špendlíkům zapíchnutým do mapy se budou průzkumníci v problematice lépe orientovat a otázky, které budou od příštího týdne obyvatelům Zelené Louky klást, budou přesněji cílené. Věřím, že i druhá část průzkumu se setká se zájmem občanů, a že z odpovědí vytěžíme co nejvíce. Pokud můžete, zapojte se,“ říká trutnovský starosta Michal Rosa.

Na internetovou fázi sběru dat k revitalizaci naváže od pondělí 25. dubna sběr informací přímo v terénu. Čtrnáct dnů budou v ulicích průzkumníci s dotazníky. „Obyvatelé Zelené Louky mohou potkat terénní pracovníky, kteří se jich budou vyptávat na pár otázek, nebo je uvidí, jak pořizují fotky, videa či jiné záznamy. Všechny informace a podklady poslouží pro přípravu architektonicko-urbanistické studie,“ tvrdí zpracovatelka průzkumu Dominika Potužáková.

Po „špendlíkové“ a terénní fázi je v plánu ještě třetí etapa průzkumu - dotazníková. Jednoduchý formulář bude dostupný jak v tištěné, tak v on-line podobě. Lidé by jej mohli začít vyplňovat na přelomu května a června.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz