Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Už to začalo! Silničáři se pustili do přestavby křižovatky Na Pražské

4. 4. 2022

Už to začalo! Silničáři se pustili do přestavby křižovatky Na Pražské 0 snímků
U bývalé porodnice stroje seškrabují starý asfalt, po Trutnově jsou rozmístěné informační cedule se zákazy a přikázaným směrem jízdy. Motoristé se musí v jednom směru posouvat Pražskou ulicí pomalu, anebo část města objíždět. To je stručný pohled na aktuální dopravní situaci. Dnes ráno totiž začala na hlavním průtahu Trutnovem očekávaná přeměna problematické křižovatky.

Dosavadní průsečné křížení hlavní silnice se dvěma vedlejšími předělají stavbaři na okružní křižovatku. Nové řešení je bezpečnější, auta z obou vedlejších ulic Žižkova a Úpická se snadněji napojí do provozu na státní silnici (Pražská). Vzniknou také dva nové ostrůvky na přechodech pro chodce u bývalé porodnice a nedaleké mateřské školy v ulici Na Struze.

Výstavba nové okružní křižovatky za téměř 34 milionů korun potrvá do letošního prosince. Přinese však zásadní dopravní omezení. Nově vznikající křižovatkou bude možné projet i během stavby, ale pouze ve směru od Hradce Králové do centra Trutnova. Také auta přijíždějící ze Starého Rokytníku a Radče můžou do křižovatky vjet, ale musí odbočit vpravo, směrem k náměstí.

Výjimku budou mít některé linkové autobusy a MHD. V pracovní dny od 5 do 19 hodin jim bude umožněn průjezd křižovatkou i v opačném směru, provoz ale budou řídit pracovníci stavby. O víkendech a svátcích výjimka platit nebude.

Pro auta, která by za normální situace projížděla křižovatku u bývalé porodnice směrem na Hradec Králové nebo Jičín povede objížďka přes Úpské nábřeží a ulici Československé armády.

Oprav v Trutnově bude víc

  • Ve čtvrtek 7. dubna začne kompletní oprava silnice z Prkenného Dolu k pevnosti Stachelberg.
  • Ještě v dubnu má začít tříměsíční rekonstrukce - výměna asfaltu na výpadovce k horám (u Tesca).
  • Ve druhé polovině dubna začne rovněž kompletní oprava Národní ulice v Trutnově.

Část Žižkovy ulice po křižovatku s ulicí Palackého bude uzavřena po celou dobu stavby. Objízdná trasa vede po Úpském nábřeží, dále ulicemi Československé armády, Žižkova a Husitská.

Investorem je Ředitelství silnic a dálnic, které se stará o silnice 1. třídy. Tou je i průtah přes Volanovskou, Pražskou, ulici Na Struze a Polskou. Stavební práce provádí pardubická firma M-Silnice.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz