Úterý

16. dubna 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

V pondělí začnou další opravy, silničáři se pustí do rekonstrukce Krkonošské

29. 4. 2022

V pondělí začnou další opravy, silničáři se pustí do rekonstrukce Krkonošské 0 snímků
Na hlavní výpadovce k horám bude od pondělí omezená doprava. Silničáři zahájí opravu Krkonošská ulice. Rekonstrukce má probíhat za provozu, auta budou pouštěna jen jedním pruhem, a to kyvadlově. Potvrdila to Petra Drkulová z Ředitelství silnic a dálnic, které má silnici I/14 ve správě.

Opravit chtějí cestáři zhruba 2,2 kilometru dlouhý úsek. „Proběhne frézování vozovky, výměna dvou krytových vrstev včetně sanací, doplnění nezpevněných krajnic, úprava odvodnění a pročištění potrubí u čtyřech příčných stávajících propustků pod silnicí. Zároveň pročistíme veškeré podélné propustky pod komunikací, hospodářské sjezdy a sjezdy k nemovitostem,“ uvedla Drkulová.

Práce budou probíhat po polovinách šířky vozovky, takže bude možné místem projíždět. Provoz bude po celou dobu řízen kyvadlově. „Oprava je plánována do poloviny června,“ upřesnila Petra Drkulová. Rekonstrukci za 22,8 milionů korun provádí firma M-Silnice.

V Trutnově to bude už druhé aktuální omezení dopravy na klíčových tazích. Počátkem dubna se totiž silničáři pustili do velkorysé přeměny křižovatky na Pražské. Doprava je tam aktuálně pouštěna pouze ve směru do centra. Z opačné strany musí auta objíždět kritické místo podél řeky Úpy, kolem vlakového nádraží a ulicí Čs. armády.

Od pondělí začne rovněž oprava městské silnice v Národní ulici. Nebude to ale jen kvůli výměně asfaltu a chodníků. Důvod oprav je pod povrchem. „Kanalizace a plynovod v Národní ulici jsou ve špatném technickém stavu. Bylo nutné zkoordinovat postup několika institucí a já mám radost, že se to podařilo,“ řekl trutnovský starosta Michal Rosa o pět let chystané investici.

Na opravě s městem spolupracují vodohospodáři, správce plynovodu a poskytovatelé telekomunikačních služeb. Na 300 metrů dlouhém úseku dojde k opravě a výměně sítí včetně přípojek k jednotlivým objektům. Bude položen nový asfalt, radnice počítá i s opravou chodníků a vybudováním parkovacích míst. „Nově budou řidiči v Národní ulici parkovat podélně, a to po obou stranách vozovky,“ vysvětlil David Jelínek z odboru rozvoje města.

Od pondělí 2. května bude Národní ulice v úseku od křižovatky s Novodvorskou po křižovatku s Blanickou kompletně uzavřena. Řidiči si musí auta přeparkovat, využít mohou parkovišt v okolí Střediska volného času. Objízdná trasa povede ulicí Procházkova, která bude dočasně obousměrná a bude v ní platit zákaz zastavení.

Opravu za necelých 15 milionů korun provádí společnost Repare Trutnov. Práce jsou rozděleny do tří etap. První bude v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Novodvorskou a Blanickou, druhá mezi křižovatkami s Blanickou a Českou a třetí od České ulice po Libušinku. Ulice bude kompletně uzavřena, výjimku mají hasiči, policisté a záchranka. Rekonstrukce skončí v listopadu.

„Chci obyvatele této lokality poprosit o shovívavost a dodržování dopravního značení. Investiční akce o takové velikosti se neobejde bez dopravních omezení. Samozřejmě i objízdné trasy se budou měnit podle postupu prací, aby situace pro řidiče byla co nejpřehlednější a nejpohodlnější,“ řekl starosta.

V květnu budou navíc pokračovat opravy v Železničářské ulici, dokončit je potřeba vozovku a chodníky. Radnice na tuto akci počítá s náklady zhruba 2,7 milionu korun. Loni se stihla první etapa (od křižovatky s ul. Čsl. armády po náměstí Horníků). Na druhou etapu nedošlo kvůli úmrtí jednatele hradecké firmy Matex, která stavbu prováděla.

„Kvůli neočekávaným komplikacím jsme museli první etapu dokončit za pomoci Technických služeb Trutnov, a na druhou etapu jsme museli vysoutěžit nového dodavatele stavby. Tím se celá akce posunula do letošního roku. Děkujeme místním občanům za trpělivost,“ upřesnil David Jelínek z odboru rozvoje města.

Práce v úseku od náměstí Horníků po křižovatku se Strojírenskou ulicí začnou ve druhé polovině května. Jde o opravu zhruba 135 metrů vozovky a chodníků po obou stranách, včetně křižovatky na náměstí Horníků. Po dobu stavby bude tato část kompletně uzavřena. Svoz odpadu ale bude zajištěn. Práce provádí společnost Repare Trutnov. Hotovo má být do konce července.

 

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz