Pondělí

27. května 2024

Nyní

18°

Zítra

15°

Svátek má

Nové poradenské a vzdělávací centrum v Trutnově vyšlo na 75 milionů

13. 5. 2022

Nové poradenské a vzdělávací centrum v Trutnově vyšlo na 75 milionů 0 snímků
Královéhradecký kraj dokončil v Trutnově stavbu regionálního poradenského a vzdělávacího centra při pedagogicko-psychologické poradně. Vzniklo rekonstrukcí bývalého internátu střední lesnické školy a je bezbariérové. ČTK o tom informovali zástupci hejtmanství. Rekonstrukce objektu vyšla na necelých 75 milionů korun s DPH, z čehož dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu pokryla 45 milionů. Stavební úpravy trvaly 19 měsíců.

Nové Poradenské a vzdělávací centrum Královéhradeckého kraje poskytne zázemí třem organizacím. Kromě trutnovského pracoviště pedagogicko-psychologické poradny v něm bude také speciálně pedagogické centrum a školské pracoviště pro další vzdělávání pedagogických pracovníků.

"Rekonstrukcí prošla všechna podlaží budovy včetně úprav venkovního prostranství, výměny střešní krytiny a kompletního zateplení. V rámci projektu jsme také pořídili vybavení do nových odborných pracoven," uvedl náměstek hejtmana pro investice Pavel Bulíček (Piráti).

V Královéhradeckém kraji nabízí služby pět pracovišť pedagogicko-psychologické poradny, která jsou v každém okresním městě. Zaměřují se nejen na podporu klientů s nejrůznějšími výukovými a výchovnými obtížemi, ale také klientů s mimořádným nadáním, s nedostatečnou znalostí českého jazyka a v současné době stále častěji i s nejrůznějšími obtížemi v oblasti emočního prožívání.

V kraji je také síť speciálně pedagogických center, které poskytují služby pro klienty s mentálním, tělesným, zrakovým i sluchovým postižením, autismem a vadami řeči, uvedli zástupci hejtmanství.

ČTK
Foto: Královéhradecký kraj