Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

20°

Zítra

21°

Svátek má

O titul Dračí víno se v Trutnově utká dvanáct účastníků

26. 5. 2022

page.Name
Tradiční příležitost k ochutnávce kvalitních vín nejen z moravských sklepů, ale i k posezení s přáteli při dobré muzice. Právě to nabízejí Trutnovské vinařské slavnosti, jejichž sedmnácté pokračování se uskuteční tuto sobotu od 10 hodin ve Staré radnici a v přilehlém prostoru na Krakonošově náměstí.

Podle Jiřího Šťovíčka, prezidenta pořádajícího spolku Přátelé dobrého vína, se této společenské události zúčastní 12 vinařů, z toho 10 z jižní Moravy. Z trutnovského regionu představí svá vína Stanislav Rudolfský z Kuksu a také Jiří Novotný z Trutnova. „Po slavnostním zahájení zasedne degustační porota, která bude ochutnávat jednotlivé vzorky, z nichž pak bude vybrán ten nejlepší a získá titul Dračí víno,“ řekl prezident.

Součástí letošní vinařské akce bude také kulturní program. Jako už tradičně se mohou návštěvníci těšit na cimbálovou muziku Tomáše Zouhara z jihomoravského Drásova a na trutnovskou kapelu Jakž Takž. „Jsme rádi, že i v podhorské oblasti, kde se víno téměř nepěstuje, si naše slavnosti dokázaly najít své místo a velký zájem návštěvníků. To nás skutečně těší,“ dodal spolkový prezident Jiří Šťovíček.

Tento spolek byl založen v roce 2008, kdy parta kamarádů, kteří se „věnují“ vínu delší dobu, v roce 2005 uspořádala v Trutnově 1. ročník Trutnovských vinařských slavností. Ze skupiny nadšenců později vznikl vinařský spolek, jenž pro trutnovskou veřejnost pořádá pravidelné vinařské akce s tematickým zaměřením. Mezi ně patří také Vinařský bál, který se letos bude konat v sobotu 12. listopadu.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek