Neděle

16. června 2024

Nyní

18°

Zítra

19°

Svátek má

Opravy uzavřou pro dopravu další část Národní ulice

31. 5. 2022

Opravy uzavřou pro dopravu další část Národní ulice 0 snímků
Rozsáhlá rekonstrukce uzavře od zítřka další část trutnovské Národní ulice. Dosud byl neprůjezdný pouze 150 metrů dlouhý úsek mezi křižovatkami s Novodvorskou (u Šrola) a Blanickou. Od 1. června bude pro dopravu uzavřených i dalších asi 80 metrů ulice, až po křižovatku s Českou ulicí (u Národního domu).

Technici už jsou v první části ulice hotoví s výměnnou inženýrských sítí. Nyní se pustí do dalšího úseku. „Nejprve začne VaK Trutnov, který kompletně vymění kanalizaci a vodovod. Poté se přidají plynaři a telekomunikační služby,“ říká k postupu prací vedoucí odboru rozvoje města David Jelínek.

Radnice nyní začne s úpravou povrchů mezi Šrolem a křižovatkou s Blanickou. „Kompletní proměny se dočkají chodníky, povrch vozovky a také část zeleně. Do konce léta bychom chtěli položit finální vrstvu asfaltu, tak aby tato část byla hotová před začátkem školního roku,“ upřesňuje trutnovský starosta Michal Rosa.

Během stavebních prací je Národní ulice uzavřena. Průjezd aut integrovaného záchranného systému zůstává zajištěn. Plně průjezdná zůstává pro motoristy Blanická ulice. Přímo v křižovatce s Národní se totiž nemá kopat, ale pouze měnit asfalt. „Bude vyfrézovaná, ale auta křižovatkou projíždět můžou,“ upřesnil mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Třetí závěrečnou etapou rekonstrukce Národní ulice bude oprava úseku od České ulice po Libušinku. Vše má být hotové v půlce listopadu. Opravu za zhruba 15 milionů korun provádí firma Repare Trutnov.

Přímo v Trutnově krajští silničáři aktuálně přestavují velkou křižovatku Na Struze u bývalé porodnice. V polovině července navíc mají začít opravy Polské ulice.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Městský úřad Trutnov