Sobota

13. dubna 2024

Nyní

14°

Zítra

12°

Svátek má

Teplárny s příchodem teplého počasí ukončily sezonu

11. 5. 2022

page.Name
Hlavní teplárny v hradeckém kraji s příchodem teplého počasí ukončily dodávky tepla pro vytápění. Společnost ČEZ, která provozuje na severně položeném Trutnovsku druhou největší soustavu centrálního zásobování teplem v kraji, sezonu ukončila dnes. V Hradci Králové, kde je teplárenská soustava v kraji největší, společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové ukončila dodávky tepla již 6. května.

"Topná sezona 2021/2022 na Trutnovsku trvala 253 dní. Nejprve se začalo topit v Trutnově, a to 1. září 2021. Od 20. září se topilo ve Dvoře Králové nad Labem a Vrchlabí," řekla ČTK mluvčí společnosti ČEZ Šárka Lapáčková Beránková. Loni topná sezona na Trutnovsku trvala o více než tři týdny déle, když skončila 3. června 2021.

Teplárny sezonu zahajují, když dva dny po sobě průměrná teplota nepřesáhne 13 stupňů Celsia a podle vývoje počasí nelze následující den očekávat zvýšení průměrné teploty nad tuto hodnotu.

"Vývoj počasí bedlivě monitorujeme a v případě výrazného ochlazení můžeme dodávky tepla opět obnovit. Ukončení topné sezony je dle platných právních předpisů stanoven na 31. května," uvedly Elektrárny Opatovice, které dodávají teplo do části Hradce Králové.

ČTK
Foto: ČEZ