Sobota

15. června 2024

Nyní

14°

Zítra

14°

Svátek má

Úpa bude opět čistá. Zapojíte se v sobotu do úklidu řeky?

5. 5. 2022

page.Name
Již popáté se dobrovolníci vrhnou na úklid řeky Úpy a jejích břehů. Letošní čištění proběhne tuto sobotu od 9.30 hodin na startovních místech v Trutnově, Horním Maršově a Malé Úpě.

Všichni sběrači dostanou na startovních místech pytle na odpadky a pevné rukavice, připravena bude i malá svačinka. Trutnovští dobrovolníci mohou s úklidem začít u Základní školy Mládežnická, autobusového nádraží, koupaliště nebo u loděnice v Poříčí.

Na jednotlivých stanovištích bude probíhat doprovodný program, který zajistí Městská policie, Krnap a Rodinné centrum Trutínek.

„Zároveň zveme všechny sběrače k odpolednímu setkání u ooděnice v Poříčí, kde v 15 hod proběhne beseda s předním českým ochráncem přírody a vodařem Jiřím Malíkem,“ zve tajemnice Svazku obcí Východní Krkonoše Renáta Portlová.

Jak bychom v dalších letech měli přistupovat k přírodě, aby se dokázala přizpůsobit na klimatické změny? Jak zabránit vysychání krajiny? Co můžeme udělat i jako laici? To vše bude tématem besedy v rámci akce Čištění řeky Úpy v Trutnově, která navazuje na předchozí úspěšné ročníky, během nichž se podařilo do úklidu zapojit stovky místních dobrovolníků a podařilo nasbírat několik tun odpadků.

Akce Čistá řeka Úpa se koná v rámci Místních dnů pro klima a energii, jež jsou součástí projektu „Pakt starostů a primátorů – město Trutnov“.

(bot, tz-rpo)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek