Úterý

21. května 2024

Nyní

18°

Zítra

14°

Svátek má

Štěpánský a Fišer končí, správcem veřejného osvětlení bude Lelek

5. 1. 2022

page.Name
O veřejné osvětlení v našem městě už nebude pečovat trutnovská společnost Štěpánský a Fišer. Firma totiž ukončila činnost. Dočasně ji nahradí úpický podnik Elektro Lelek. V létě pak trutnovská radnice vyhlásí tendr na delší dobu. Novináře o tom dnes informovali zástupci města.

Štěpánský a Fišer se o veřejné osvětlení starali více než dvacet let. „Se službami původního správce veřejného osvětlení jsme byli v minulosti spokojeni, nicméně ve druhé polovině roku 2021 nám vypověděl smlouvu s tím, že se chystá kompletně ukončit činnost,“ vysvětlil trutnovský starosta Michal Rosa.

Radnice proto ještě na konci loňského roku vysoutěžila nového správce, který potřebné služby dočasně pokryje, a to na dobu určitou do 31. srpna 2022. Do té doby chce připravit výběrové řízení na dobu neurčitou.

„Příprava tak velké zakázky vyžaduje čas a pečlivost. Chystáme ji ve spolupráci s právníky a výsledek bychom měli znát do konce léta,“ upozornil Michal Rosa.

Na správu veřejného osvětlení město loni vynaložilo zhruba dva miliony korun.

Správce má na starosti provoz a funkčnost osvětlení, odstraňuje poruchy, havárie a řeší drobné opravy. „Často se o poruchách dozvídáme přes aplikaci Hlášení závad. Do mapového podkladu jsme zanesli pasport veřejného osvětlení. To znamená, že když si uživatel mapu dostatečně zvětší, může označit přímo danou konkrétní porouchanou lampu. Správce veřejného osvětlení tak poruchu rychleji lokalizuje a snadněji opraví,“ upřesnil David Jelínek, vedoucí trutnovského odboru rozvoje města.

Hlásit závady mohou lidé přes webové stránky www.trutnov.cz nebo přes aplikaci Mobilní rozhlas v chytrém telefonu.

(pac, ded-tz)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Městský úřad Trutnov