Neděle

16. června 2024

Nyní

12°

Zítra

12°

Svátek má

Čeká nás nové období v prodeji nemovitostí

18. 11. 2022 Komerční sdělení

page.Name
Chcete prodat nebo koupit dům či byt? Nevíte si rady? Jednatelka trutnovské firmy I. Krkonošská realitní, realitní makléřka s třicetiletou zkušeností a člen rady ARK ČR (profesní sdružení realitních kanceláří) Eva Danielisová je tu pro vás.

Jaký je aktuální cenový vývoj nemovitostí v našem regionu?
Počátkem tohoto roku vlivem dění ve světě i kolem nás, přicházející energetickou krizí a vzrůstající úrokovou sazbou hypotéčních úvěrů se prodej nemovitostí zastavil. Ceny většiny typů nemovitostí začaly stagnovat (vyjma pozemků a malých bytů, ceny pozemků stále rostou). Nyní ve čtvrtém kvartálu zaznamenáváme mírný růst zájemců s konkrétní představou a hrazením kupní ceny z vlastních prostředků. Zájem je však o menší byty a levnější nemovitosti.

Dochází často k tomu, že prodávající jsou nuceni snižovat nabídkovou cenu, aby vůbec daná nemovitost byla prodána?
Ano, dochází. Nové nemovitosti doporučujeme nabírat do prodeje za opravdu reálné prodejní tržní ceny, k čemuž současná doba spěje. Většina prodávajících si od nás nechá poradit, někteří ovšem stále vyčkávají z důvodu drahé pořizovací ceny nebo tíživé osobní situace.

Registrujete stále vysokou převahu poptávky nad nabídkou u nájemního bydlení?
Obecně ano, nájemní bydlení je na vzestupu, a proto i my stále poptáváme nájemní byty. Počet našich zájemců totiž výrazně převyšuje veřejnou nabídku v lokalitě. Tím stoupá i průměrná cena nájemného.

Jisté je, že nás čeká nové období v prodeji nemovitostí. Prodávající budou nuceni nabízet svoji nemovitost za reálné prodejné ceny, většina obchodů se bude dít přes realitní kanceláře, kteří danou lokalitu dobře znají, mají vybudovanou svoji klientelu a svoji práci dělají správně a profesionálně.

My očekáváme nárůst nabídky rekreačních nemovitostí a nárůst počtu nájemních bytů, které uspokojí naši současnou poptávku.

Zvažujete prodej/pronájem bytu?

Pro naše klienty hledáme byty

v Trutnově a okolí

Volejte: 774 710 766

1. KRKONOŠSKÁ REALITNÍ
Pražská 88, 541 01 Trutnov | IČ: 62025635
Tel.: +420 776328418 | Tel.: +420 499732407
E-mail: eva.danielisova@krkonose-reality.cz
www.krkonose-reality.cz

„Pomáhám klientům splnit si sen o novém domovu. Můj cíl je spokojený prodávající a spokojený kupující. Slušnost a vstřícnost.“