Čtvrtek

29. února 2024

Nyní

Zítra

Svátek má

Připraveno, advent může začít. Vánoční strom se rozsvítí v neděli

24. 11. 2022

Připraveno, advent může začít. Vánoční strom se rozsvítí v neděli 0 snímků
Trutnov se podle zvyklostí zahaluje do sváteční atmosféry. V historickém centru města je vše připraveno na začátek adventu. V podloubí jsou vánoční stromky od místních dětí, ve Staré radnici v pátek ráno začne výstava betlémů a v neděli večer se na Krakonošově náměstí poprvé rozsvítí vánoční strom.

Jedle obrovská stojí na tradičním místě před spořitelnou od 11. listopadu. Elektrikáři ji ověsili žárovkami a světýlky, podobně vyzdobili i další části města. Poprvé se strom rozsvítí o první adventní neděli, zhruba čtvrt hodiny po páté odpoledne. Stánky s adventním zbožím a občerstvením, i kulturní a zábavný program pojednou naplno už od druhé hodiny (viz. rámeček).

NEDĚLE na Krakonošově náměstí
14:00 - 18:00 stánky s adventním zbožím a občerstvením
14:00 ZUŠ Trutnov, vystoupení žáků pěveckého oboru
15:00 Karmína, vokálně-instrumentální soubor
15:40 Hadářek, folklorní soubor
16:10 Beladona Quartet, dámské smyčcové kvarteto
17:00 Ilusias, pohádková světelná show Kouzlo Vánoc a Fire Show
17:15 Slavnostní rozsvícení vánočního stromu

Ode dneška je podloubí Krakonošova náměstí ozdobené patnácti vánočními smrčky. „Na krásné výzdobě se podílelo všech jedenáct pracovišť Mateřské školy Trutnov, Základní umělecká škola Trutnov, Pečovatelská služba Trutnov, Stacionář mezi mosty Trutnov a azylový dům Most k životu Trutnov. Stromky dodaly Lesy a parky Trutnov,“ oznámila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek