Neděle

19. května 2024

Nyní

16°

Zítra

19°

Svátek má

U hřbitova vznikla nová autobusová zastávka

18. 11. 2022

page.Name
Všimli jste si? Autobusy linkové a městské hromadné dopravy mají v Trutnově o jednu zastávku navíc. Vznikla v Husitské ulici proti městskému hřbitovu.

Nová zastávka je označovaná jako Trutnov, hřbitov. Obslouží cestující ve směru od Hradce Králové do centra města. Výrazně se tak zlepší dostupnost veřejné dopravy.

„Dlouho jsme usilovali o její vybudování i na základě podnětů přímo od občanů a konečně se nám podařilo se s krajským úřadem na způsobu realizace domluvit. Zastávka obslouží jak lidi z této lokality, tak žáky ze Základní školy Komenského či návštěvníky hlavního městského hřbitova, všem se výrazně zkrátí docházková vzdálenost,“ říká trutnovský místostarosta Tomáš Hendrych.

Novou zastávku na silnici I/37 vybudoval Královéhradecký kraj v říjnu. „O vznik zastávky jsme stáli a jsme rádi, že se konečně podařilo ji i fyzicky realizovat. Využili jsme změny výlukových jízdních řádů během opravy okružní křižovatky na Pražské, a když se jízdní řády vracely do původního stavu, tak jsme tam doplnili i tuto novou zastávku,“ tvrdí krajský radní pro dopravu Václav Řehoř.

Na nové zastávce staví linky meziměstské dopravy i autobusy MHD. „V průběhu jarních měsíců město ještě na zastávku doplní přístřešek pro zvýšení komfortu cestujících při čekání na svůj spoj,“ dodává mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

(pac, tz-mde)
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Město Trutnov