Pátek

14. června 2024

Nyní

Zítra

11°

Svátek má

Ve Starém Rokytníku vzniká nové multifunkční hřiště

9. 11. 2022

page.Name
Nohejbal, tenis, basketbal a mnoho dalších sportů nabídne nové multifunkční hřiště ve Starém Rokytníku. V současné době jej zde za 2,8 milionu korun buduje trutnovská radnice a hotové by mělo být ještě během listopadu.

Integrovaná obec Starý Rokytník se dočká moderního multifunkčního hřiště. Vzniká rekonstrukcí starého již dožilého areálu, který nevyhovoval potřebám místních obyvatel a TJ Sokol Starý Rokytník. „Vnímáme, že v integrovaných obcích roste zájem aktivních lidí o kvalitní trávení volného času a takováto investice je pro nás ideální způsob, jak je podpořit,“ vysvětluje místostarosta Trutnova Tomáš Eichler.

Velikost hřiště se lehce zvětší, nově bude mít rozměry 18 x 36 metru. Původní škvárový povrch nahradí nový umělý trávník vhodný na multisportovní využití. „Hřiště vybavíme tréninkovými koši na basketbal, sítí na nohejbal a tenis i volejbal a lavičkami. Lajnování pro každé hřiště odlišíme barevně,“ popisuje úpravy Klára Bednářová, vedoucí Odboru majetku města MěÚ Trutnov. Počítá se také se síťovým oplocením celého areálu.  

Rekonstrukci provádí na základě výběrového řízení firma STAKO Červený Kostelec za zhruba 2,8 milionu korun. Město však na tuto investici žádá o dotaci z Národní sportovní agentury. Hřiště by mělo být hotové během listopadu. „Po technické stránce se o něho budou starat Technické služby Trutnov a provoz zajistí přímo místní spolky,“ dodává Tomáš Eichler.

(bog, tz-mdě)
redakce@trutnovinky.cz
Foto: Michaela Dědková