Neděle

19. května 2024

Nyní

17°

Zítra

20°

Svátek má

Jednou v bordelu…

31. 12. 2022

page.Name
Jakou fotku dáme na titulku, to je, oč tu běží. Pořád a stále dokola. V redakci se bavíme na toto téma každý měsíc. A těch měsíců už bylo fakt hodně. S kolegy Pavlem a Hynkem jsme si proto řekli, že vám vypíchneme pár titulek, které nám nejvíce utkvěly v paměti.

V Trutnovinkách jsem necelých třináct let, takže se mi jich vybaví hodně. A nejen ty, kde jsem já. Ano, té pocty – být na výsostné pozici v magazínu – se dostalo i mně. Dokonce pětkrát! Cože? To je nějak moc. V archivu to přepočítávám dvakrát… Občas se ale stane, že se tam jako redakce „protlačíme“.

Ale pokud bych měl říct jednu titulku, která „zbourá“ svým příběhem všechny ostatní, volba pro mě bude jasná. Prosinec 2012 a speciální vydání se zajímavými ženami. A vida, už je to deset let. Další výročí! Tehdy jsme píchli pořádný klacek do vosího hnízda a madam Ilona se svými třemi kolegyněmi z nočního klubu v Sametu rezonovala Trutnovem ještě dlouho. Reportáž z bordelu někoho pobouřila, někoho pobavila.

Každopádně, když už jsme do ní šli, museli jsme to prostě dotáhnout až do konce a pořídit i fotku na titulku. Nápad vznikl až na místě. Myslím, že s fotografem Milošem Šálkem, který je autorem většiny našich titulních snímků, jsme se s tím tenkrát popasovali dobře a madam Ilona měla také radost.

A rád bych ještě zmínil i další titulky, které mi dělají radost. Jsou to zase ty „naše redakční“, kdy vám posledních pět let na únorových obálkách představujeme vítěze Téček, tedy držitele Cen Trutnovinek.

Michal Bogáň
michal@trutnovinky.cz