Čtvrtek

18. července 2024

Nyní

18°

Zítra

20°

Svátek má

Vstupné na městská sportoviště zdraží, zimní stadion o 10 korun, bazén o 20

30. 12. 2022

page.Name
Od Nového roku se zvýší vstupné na trutnovská městská sportoviště. Nárůst cen se pohybuje v rozmezí deseti až pětadvaceti korun za jednorázové vstupné. „Zdražení není dramatické, je citlivé. Pořád jsou zdejší sportoviště nejlacinější v širokém okolí,“ uvedl Petr Gaisler, ředitel společnosti Mebys, která sportoviště spravuje.

Nejvíc stoupnou ceny na koupališti. Celodenní vstup bude za 90 korun místo dosavadních 65 pro dospělého a 60 korun místo 45 pro děti. Důvodem jsou především rostoucí ceny energií a vody. „Poslední dvě sezóny se vstupné na koupališti neměnilo, nezdražili jsme ani po rekonstrukci do nerezu. Bohužel, nyní jdou výrazně nahoru nejen ceny energií a vody, ale i chemikálií, uklízecích prostředků a podobně,“ vysvětlil Gaisler.

V krytém bazénu stoupne od 1. ledna cena dospělácké vstupenky na 80 korun na hodinu z letošních 60, dětské na 60 z aktuálních 40. Hodina sauny bude za 90 korun, místo současných 70. Změny vstupného se promítly také do cen permanentek.

Nejméně zdraží cena za veřejné bruslení na trutnovském zimním stadionu. Nově bude stát hodina ledu 60 korun místo 50.

Na všeobecné zdražování energií, platů a dalších nákladů už trutnovská radnice zareagovala. Zvýšila městským organizacím pro příští rok provozní příspěvky, vyčlenila na to přes 24 milionů korun. Přesto nezbylo městské společnosti Mebys nic jiného, než vstup na sportoviště zdražit. „Zvýšení cen ale není velké, nechtěli jsme lidi odradit od sportování,“ dodal ředitel Petr Gaisler.

Pavel Cajthaml
pavel@trutnovinky.cz
Foto: Miloš Šálek